Gwiaździsty napisał(a):

Jak ogladam co wyprawia niejaki młody Żyro to się cieszę, ze nie wprowadzamy wychowanków. Co do Kucharczyka, to faktycznie ma tzw. coś , bardziej ambicję, którą może imponowac młodszym piłkarzom ale czy aż takie umiejętności za, które można go sprzedac za ...2 mln. euro, to wątpię.
A nawet jeśli tak, to należałoby jak księgowy podliczyć utrzymanie tej akademii przez kilka lat ze zgraja młodych dotowanych kopaczy, budynek, boiska, ogrzewanie, prąd, woda, trenerzy, sprzęt, utrzymanie zawodników itp. czy faktycznie bilans wychodzi na plus.
|
Bilans jest niewazny.
Przepisy UEFA wymagają posiadania kilku wychowanków w pierwszej drużynie. Tego sie nie przeskoczy
na przykład regulamin rozgrywek LE, w ktorych bierzemy udzial wymaga aby na liście A pierwszej drużyny składajacej się z 25 zawodników, znajdowało się co najmniej 8 zawodników formowanych lokalnie (wychowanków) w tym co najwyżej 4 wychowanków lokalnego zwiazku (punkt 18.08). Takim lokalnym wychowankiem jest każdy piłkarz niezależnie od miejsca urodzenia a więc i cudzoziemiec, który stał sie piłkarzem klubu (lub odpowiednio jednego z klubów związku) w okresie pomiędzy 15 a 21 rokiem zycia (punkt 18.10).
Jesli takich piłkarzy jest mniej niż 8 to skład drużyny (25 osób) ulega odpowiedniemu zmniejszeniu (na przykład jeśli mamy 4 wychowankow to na liście A znajdowac się może 21 pilkarzy)