kacpaw91 napisał(a):

Bardzo często powtarzany mit. Np. niektórzy Puyola, czy Iniestę uważają za wychowanków, a to tak jakbyśmy mówili tak o Małeckim, czy o Brożkach. Niektórzy nawet mówią w ten sposób o... Messim. Wychowankami są tam Fabregas, Xavi, Valdes. Owszem pozostali często są absolwentami akademii Barcelony, ale nie jej wychowankami. Choć UEFA ma inne zdanie. I to należy przenieść na nasz grunt - budowanie akademii.
W Barcy w pierwszym składzie jest 3 wychowanków, u nas w całej 25-osobowej kadrze było trzech. Z tego względu szkoda, że Brud i Czekaj nie mogą dostać swojej szansy. Tym bardziej w takich meczach jak ten.
|
Czyli co - 12 letni Messi dołącza do szkółki Barcelony i nie jest jej wychowankiem? Nie popadaj w skrajność - bo nawet wg przepisów UEFA Messi jest wychowankiem Barcelony
Przyjmijmy (żebyś nie miał dysonansu poznawczego) że wychowankiem jest piłkarz poniżej 16 roku życia jak do nas trafia np. Małecki.
(Tak na użytek mojej wypowiedzi)
Sens mojej wypowiedzi był taki - pozyskujmy młodych w wieku 6 lat - 16 lat - (nieważne) szkólmy itd
A nie mam zamiaru się spierać czy 12 latek jest czy nie jest wychowankiem, to nie spory scholastyczne
kacpaw91
Żeby nie pływać w scholastyce niech będą absolwenci - jeden diabeł
