Wyświetl pojedynczy post
Artrem
Member
 
Od: 10.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51403
Stary 18.09.2011, 12:37
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Przeczytaj mój powyższy post, dotyczący szkolenia młodzieży. Nie sądze, żeby poprawa szkolenia jedynie w Wiśle rozwiązała problem.

Druga sprawa... kto właściwie powiedział, że Cupiała interesuje to, co będzie działo się w klubie za 10 czy 15 lat?
Od czego są kibice? Cupiał naciskany przez kibiców i media będzie musiał pomyśleć o zmianach. Najpierw trzeba pogonić Basałaja. Bo on gada takie bzdury:

- W Polsce trudno znaleźć dobrych piłkarzy, bo szkolenie jest na fatalnym poziomie.

- Od kilku lat, także na spotkaniach z PZPN-em, mówię, że szkolenie to statutowy obowiązek związku. PZPN musi narzucić klubom, również z niższych klas, a nawet LZS-om, centralny system szkolenia. Coś zaczyna się ruszać, ale systemu wciąż nie ma. Jeszcze niedawno nie było wiadomo, w jakim wieku dziecko może grać jaką piłką, na jakim boisku czy może jeździć na mecze nie dalej, niż potrzeba w danym wieku. To na pierwszy rzut oka mało znaczące rozwiązania, ale bardzo potrzebne. Dla młodych nie powinno się prowadzić tabel czy klasyfikacji strzelców, bo to nie jest ważne. Nasi trenerzy muszą nauczyć się szkolenia młodych, a nie wygrywania za wszelką cenę. U nas szkoleniowiec drugiej klasy prowadzi seniorów, juniorów i dzieci. Kurso-konferencje są organizowane raz w roku i dotyczyły najczęściej procesu treningowego seniorów. A to jest tragedia, bo szkolenie seniorów i dzieci to niemal różne dyscypliny sportu.
-----------------------------------------------------------------------------
A ja się pytam. Czy Barcelona szkoli piłkarzy według własnego pomysłu, czy według jakichś wytycznych z federacji hiszpańskiej? To kluby są od szkolenia, a nie związek. Związek jest od kontroli czy to szkolenie jest na dobrym poziomie. I tu rzeczywiście PZPN daje ciała. Ale jeszcze raz podkreślam, że to Wisła ma sama stworzyć oryginalny system szkolenia, a nie ma czekać na jakiś odgórny system związkowy, który wiadomo, że i tak nie powstanie.
Odpowiedz cytując