Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51399
Stary 18.09.2011, 12:03
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
A czy coś da? Kwestia wizji klubu - czy taniej jest wychować kolejnego Brożka, Żurawskiego czy też kupić za miliony euro już ukształtowanego? Cholera wie ile utrzymanie profesjonalnej szkoły piłkarskiej kosztuje.
Drugą sprawą jest kwestia tego, jak duża musi być struktura, która mogłaby wykreować przynajmniej 2 zawodników na tym poziomie, powiedzmy z 2 lub 3 roczników. I czy to w ogóle realne w sytuacji, gdy dzieci w dużych miastach spędzają coraz mniej czasu na boiskach. Można oczywiście stworzyć internat, ale to z kolei wymaga dobrego prowadzenia narybku w klubach startowych. I tu mamy kolejny problem, bo tam szkolenie też szwankuje (Messi również zaczynał od takiego klubu, zanim trafił do Barcelony). Nie wiem w ogóle czy da się stworzyć w dzisiejszych czasach w Polsce skuteczny system szkolenia w sytuacji, gdy zmiany będą dotyczyły jedynie małej oazy. Obawiam się, ze bez globalnych zmian, to się nie powiedzie.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 18.09.2011 o godz. 12:06.
Odpowiedz cytując