Ogryzek napisał(a):

|
A czy coś da? Kwestia wizji klubu - czy taniej jest wychować kolejnego Brożka, Żurawskiego czy też kupić za miliony euro już ukształtowanego? Cholera wie ile utrzymanie profesjonalnej szkoły piłkarskiej kosztuje.
|
Drugą sprawą jest kwestia tego, jak duża musi być struktura, która mogłaby wykreować przynajmniej 2 zawodników na tym poziomie, powiedzmy z 2 lub 3 roczników. I czy to w ogóle realne w sytuacji, gdy dzieci w dużych miastach spędzają coraz mniej czasu na boiskach. Można oczywiście stworzyć internat, ale to z kolei wymaga dobrego prowadzenia narybku w klubach startowych. I tu mamy kolejny problem, bo tam szkolenie też szwankuje (Messi również zaczynał od takiego klubu, zanim trafił do Barcelony). Nie wiem w ogóle czy da się stworzyć w dzisiejszych czasach w Polsce skuteczny system szkolenia w sytuacji, gdy zmiany będą dotyczyły jedynie małej oazy. Obawiam się, ze bez globalnych zmian, to się nie powiedzie.