Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5292
Stary 17.09.2011, 23:08
willow napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że widze różnicę w potencjale sportowym. Bez dwóch zdań. Natomiast to, czego nie widzę, to wizji w budowaniu zespołu.

Do postu 1q2 nawet mi się nie chce odnosić, bo generalnie na bełkoty nie reaguje.

Ale pomyśl, jak budowana jest ta drużyna? Czy ma jakąś strategię, która dałaby nadzieję na to, że "małą łyżeczką" ale do przodu?
Kogo Staszek ściągnął? Czy to są zawodnicy, którzy będą stanowić kręgosłup naszej drużyny? Ilu z nich za chwilę nie będzie? Z racji tego, że są za starzy, za słabi lub za drodzy do wykupienia? Lub za dobrzy, jak Melikson? I co za chwilę? kolejna rewolucja? To jest to budowanie małą łyżeczką?

Ja wcale nie wymagam tu i teraz, pisałem dzisiaj, że jeśli widziałbym wizję w budowaniu drużyny na lata, to przeżyłbym brak mistrzostwa i w tym sezonie i w następnym i pewnie też w następnym. Ale nie widzę i nie dlatego, że jestem ślepy. Bo takiej wizji po prostu nie ma.

Staszek, Robert i Basałaj zdecydowali się na ryzykowny eksperyment, chcieli ściągnąć doświadczonych ich zdaniem graczy za małą kasę, którzy rokowaliby nadzieję na awans do LM. Tam by się zarobiło i gites. Niestety eksperyment nie wypalił i trzeba to sobie powiedzieć wprost. Teraz jeśli mam być szczery, to trzeba by było wrzucić w całą szatnie Wisły granat, założyć sobie 5-letni okres budowania zespołu i zacząć od trenera i boisk treningowych. Niestety, opcja nierealna, bo jest za duże ciśnienie na sukces i kasę.

Tyle z mojej strony.
Zgadzam się z większością rzeczy, które piszesz. Niestety, z czego obaj zdajemy sobie sprawę, i Robert i Staszek i Basałaj są tylko pionkami w grze "Najwyższego" . Bogusław Cupiał nie słynie z ogromnej cierpliwości i chce sukcesu tu i teraz. Stąd taka, a nie inna polityka klubu. Co oczywiście bardzo źle rokuje, bo tak sie nie da budować. Nie chcę nawet się domyślać, co się stanie, jeśli mu tej LM w następnym roku nie dadzą.
Odpowiedz cytując