Wyświetl pojedynczy post
martin_6
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13847
Stary 17.09.2011, 20:10
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Po co miałbym robić tą prognozę na podstawie sondaży po których jedzie od dawna? Sądzę, że musi mieć dostęp do aktualnych danych z PBG (Polska Grupa Padawcza, której był szefem i która w 2005 opublikowała wyniki najbardziej zbliżone do ostatecznych) i zwyczajnie sam je obrabia dodając do tego swoje poprawki gdy próba jest niereprezentatywna. Chociażby bierze pod uwagę to, że blisko 20% wyborców nie ma telefonu stacjonarnego, to że PSL jest od lat niedoszacowany w sondażach, a także to że wyborcy PiS często nie chcą się chwalić na kogo głosują.
Też właśnie mi się wydaje, ale ktoś tu kiedyś pisał, że tylko obrabia sondaże innych, co teraz kupy się za bardzo nie trzyma.
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!