No to piękne jaja

. Czy można się jako władza bardziej skompromitować?
Program Orlik 2012 ma zapewnić młodym sportowcom z każdej gminy w Polsce bezpłatne boiska z zapleczem. Wiele miast i wsi chętnie korzystało z programu i budowało dofinansowywane przez państwo obiekty. Jak się jednak okazało, mogą one słono kosztować samorządy. Podczas sesji rady miejskiej w Głogowie prezydent Jan Zubowski ogłosił, że miasto zostało wezwane do zapłaty odszkodowania za wybudowanie orlika na bazie projektu prywatnej firmy. Kancelaria adwokacka z Wrocławia żąda dla swojego klienta 50 tys. zł i rozebrania obiektu lub 100 tys. bez likwidowania boiska.
Według prezydenta Głogowa to duży, orlikowy przekręt. - Jesteśmy zszokowani, ponieważ boisko budowane było na podstawie projektu udostępnione-go nam przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - mówi Jan Zubowski. - Wysłaliśmy zapytanie do ministra, czyj to faktycznie projekt. Jeśli okaże się, że będziemy musieli zapłacić, to prawdopodobnie nie zrealizujemy jakiegoś innego zadania. Jednak nie jest to kwota, która powali nas na kolana. W dużo gorszej sytuacji są małe gminy z małymi budżetami.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html
No i jedyny sukces zamienił się w przekręt. Tak jak film promujący Polskę z zagranicznymi gwiazdami.
PO to DNOOOO aż się nie chce wierzyć :/.