Dla mnie chorą sytuacją jest hodowanie tej całej fermy piłkarzy, którzy de facto niczego nie wnoszą do drużyny. W ogóle to po co nam tylu piłkarzy skoro nawet pierwszy nie gwarantuje wyników w pucharach. Lech w zeszłym sezonie zawalił ligę, bo ich trener nie potrafił odpowiednio zmotywować drużyny, aby zwyciężała w lidze. My mamy dobrego trenera, który w motywacji jest nieco lepszy niż Zieliński i Bakero.
Ale do rzeczy...
Proszę, niech klub skończy z utrzymywaniem całej bandy pół piłkarzy, typu Boguskiego, Jirsaka, Garguły, Diaza ect. Mamy kadrę dwudziestu paru piłkarzy, z których jeden jest słabszy od drugiego. I czemu to służy? Przypomina to czasy komunizmu, gdzie niby wszystko było, ale jak się chciało konkret to był problem. I tak, konkretnie to mamy bramkarza, półtora obrońcy: Chavez i Jovanović, 3,5 pomocnika: Melikson, Iliev (jak mu mecz wyjdzie), Małecki i Nunez (o Sobolu wiadomo, nie jest już młody) i pół napastnika- Bitona. I tak przedstawia się jakość w naszym zespole... Bieda!!! I tak na 23 graczy mamy raptem 6,5 zawodnika ( przy czym połówki to zawodnicy przyszłościowi typu Jovanović czy Nunez). Tylko dwóch zawodników prezentuje poziom LM: Parejko i Melikson. Chavez, Iliev, Małecki i Sobol to LE. A co z resztą

Lamey, Jaliens, Paljić- ta obrona nie ma prawa bytu. Każda bardziej ogarnięta drużyna wchodzi w nas jak w masło. Szczególnie zawodzi holender który jeszcze niedawno grał z reprezentacją na MŚ. Przy czym Paljić nie gra źle, ale proszę, to już nie można kupić jakiegoś nominalnego obrońce?!!
Kirm- czy taka chimera jak on miała by szanse grać w gdziekolwiek poza Polską. Koleś zaczyna mi przypominać Ćwielonga. I tak kiedyś mieliśmy Uche, później Zieńczuka (każdy na niego narzekał) a teraz mamy..................... Kirma!! Proces budowy drużyny trwa...
Boguski, Jirsak, Garguła- po co nam oni? Już nie ma na co pieniędzy wydawać, tylko na ich kontrakty. Ja rozumiem, że im dobrze. Ale oddajmy ich za pół darmo a nie płaćmy tych kontraktów. Żaden dobrze zarządzany klub nie cacka się z piłkarzami. Nie masz umiejętności, nic nie wnosisz do drużyny? -Dziękujemy!
Biton i Gekow- który z tych zawodników to rasowy napastnik

Żaden. System gry opiera się na jednym napastniku który nie umie strzelać goli. O ile obaj mieli jakąś serię kilku bramek, to na tą chwilę zostawiłbym Bitona, bo jest młodszy i perspektywiczny. Genkowa sprzedać.
Kończąc...
Na tą chwilę, należało by zacząć budowę zespołu od nowa ale na lepszych zasadach, dotyczących sprowadzania piłkarzy dobrych lub lepszych. Kadra piłkarzy złożonych z 18 zawodników kupionych uzupełniała by Wiślacka młodzież, która miała by w końcu szanse przebić się do pierwszej drużyny. Na tą chwilę potrzebujemy transferów 4 lub 5 piłkarzy którzy znacząco podniosą wartość zespołu. Szczególnie, większe środki wyłożył bym na napastnika, bo bez niego to i sytuacje można zrobić a i tak nie ma kto strzelić (jak z Odense). Wyprzedać piłkarzy którzy figurują tylko na listach płacowych i tych którzy nadają się do piłkarskich jaj (Kirm).
Zacznijmy zachowywać się jak profesjonalny klub bo przez dziesięć lat w LM grały drużyny z końca świata, a nasza Wielka Wisła?