Wcześniej komornik zajął ten herb, bo ŁKS miał długi.
Co do Legii - nie tyle kwestia dogadania, co klub po prostu chciał używać herbu-trumny, a kibice chcieli herbu CWKSu. Jak się później okazało, żadnych problemów z jego użytkowaniem nie było.
Cytat:
|
Bardzo możliwe, że tak właśnie było. Tylko zgaduję, i zdaję sobię sprawę, że SA nie odstąpi od swojego herbu, bo jest on rozpoznawalny i utożsamiany z piłkarską Wisłą.
|
To już 14 lat, obecny herb Wisły Kraków SA jest znacznie bardziej rozpoznawalny w Polsce i w Europie, niż herb TS Wisła. O Białą Gwiazdę na koszulkach można walczyć, zmiana herbu to jednak byłby cios marketingowy. Tak jak Legię większość kojarzyła z herbem CWKS, tak samo nas kojarzy się z herbem Wisły Kraków SA.