Wyświetl pojedynczy post
dynek.pl
Senior Member
 
 
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7607
Stary 15.09.2011, 07:10
sessegnon napisał(a):Wyświetl post
Żeby zakończyć temat transmisji, to Borek w studiu LM wytłumaczył, że TV ma obowiązek pokazania przynajmniej jednego meczu w kanale otwartym.A więc żadnego prawa nie łamią.

I już zapowiedział, że za dwa tygodnie mecz Legii z Hapoelem będzie na antenie TV4, a Wisły w Polsacie Futbol.I chyba ten temat można zakończyć.
Najbardziej żenujące jest to, ze Borek tą całą dyskusje rozpoczął w magazynie LM i zamiast omawiać mecze to w studio .......ili o prawach i interesach polszmaty.

Znalazłem takie cos na innym forum:
Cytat:
Art. 20b. Dz.U. 2011 nr 43 poz. 226
Art. 20b. 1. Nadawca programu telewizyjnego może nadać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym, zwanego dalej "ważnym wydarzeniem", tylko:
1) w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy lub koncesji, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat abonamentowych w rozumieniu ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych i podstawowych opłat pobieranych przez operatorów sieci kablowych, lub
2) jeżeli to samo wydarzenie jest transmitowane przez nadawcę programu spełniającego wymogi określone w pkt 1, na podstawie umowy z nadawcą, który nabył prawa do transmisji danego wydarzenia, lub z innym uprawnionym, z zastrzeżeniem ust. 6.
2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi:
1) letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;
2) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;
3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.
Nie ma mowy o wymaganiu pokazywania tylko jednego meczu - co najwyżej mozna się bronić, ze nie ma mowy o meczach Ligi Europy (stara ustawa).
Wisla powinna poprzeć Legię bo za 2 tygodnie bęziemy mieć ten sam problem, a w ogóle to całe szczescie, ze polszmata traci te rozgrywki za rok bo widac, ze nie chce im sie tego pokazywac.
Puchar jest na5z!
Odpowiedz cytując