|
Sąd Najwyższy Rosji uznał, że były szef koncernu naftowego Jukos, Michaił Chodorkowski, był bezprawnie przetrzymywany w areszcie.
W orzeczeniu można przeczytać, że sędziowie Moskiewskiego Sądu Miejskiego, którzy w ubiegłym roku przedłużyli areszt wobec byłego magnata paliwowego, dopuścili się poważnego naruszenia prawa.
Michaił Chodorkowski i jego biznesowy partner Płaton Lebiediew odsiadują wyroki 13 lat pozbawienia wolności za rzekome oszustwa finansowe. Obaj biznesmeni już od 2003 roku pozostają za kratami. Rok temu przewieziono ich z kolonii karnych do moskiewskiego aresztu śledczego, gdzie czekali na wyrok w kolejnej sprawie.
Zdaniem obrony, powinni oni albo wrócić do kolonii karnej albo oczekiwać na wyrok na wolności. Stanowisko to potwierdził swoim orzeczeniem Sąd Najwyższy, uznając przedłużenie aresztu za bezprawne. Chodorkowski i Lebiediew starają się o warunkowe wyjście na wolność. Jednak sądy i naczelnicy kolonii karnych przeciągają te procedurę. Obrońcy praw człowieka uznają obu przedsiębiorców za ofiary zemsty politycznej. Rosyjskie władze natomiast nazywają ich podatkowymi oszustami.
Nie wiem czy facet jest winny,czy też nie. Ale chodzi tutaj o sam werdykt. Ciekawe do czego jest to wstęp. Co się za tym kryje.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A co do sondaży.
Puls Biznesu opublikował, swego czasu, sondaż,że oto 55% Polaków unika kupowania wyrobów z metką made in china. Wszystko fajnie i przyjemnie, tyle że w 2010 roku sprowadzono o 26% towarów z tego kraju więcej niż rok wcześniej. O ilości sprowadzonego towaru informuje MF. Więc kto tu kogo robi w wała?
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 13.09.2011 o godz. 11:06.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
|