Temat: Bilety
Wyświetl pojedynczy post
wiślak 86
Senior Member
 
Od: 08.2004
Skąd: okolice Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6718
Stary 12.09.2011, 20:56
Wit.Ek. napisał(a):Wyświetl post
Czytam posty o tym, że bilety są drogie, że w Anglii ludzie zarabiają więcej i dlatego nie można porónywać biletów Fulham i Wisły.

To co napisze pewnie nie spodoba się ale...
Mercedes klasy E w Polsce kosztuje mniej więcej tyle samo co w Niemczech.
To że średnia płaca w Niemczech jest ileś tam razy wyższa nie znaczy że w Polsce właśnie tyle razy winien ten Mercedes mniej kosztować.

Mercedes nie jest dla wszystkich. Niestety...

Ktoś pisał, że właściwe ceny to takie przy których stadion się zapełnia na full.
Czy dobra cena Mercedesa to taka cena przy której liczba sprzedaży jest równa temu ile fabryka może wyprodukować?
Nie...
Gdyby Mercedes kosztował w salonie 29 900 wtedy nie był by pojazdem elitarnym tylko pojazdem dla mas.

To co jest kluczowym pytaniem to

Czy Wisła ma być Mercedesem, oferować komfort, najlepszą grę i wspaniałe emocje za co trzeba zapłacić
czy może
Wisła ma być tanią Dacią, która jest dla wszystkich ale psuje się dość często...
a może
Wisła ma być Volkswagenem

tak czy siak

za Mercedesa trzeba zapłacić tyle, że nie wszyscy mogą go mieć ale otrzymujesz wspaniały produkt
za Dacię płaci się niewiele ale w konfrontacji z innymi samochodami przegrywa. Przegrywa na światłach bo ma słabszy silnik i przegrywa na trasach bo częściej się psuje.

Niestety. Nie można mieć Mercedesa w cenie Dacii tak jak nie można mieć tego co oferuje Wisła za cene bilety na Cracovie.
I jeszcze jedno. Nie można mówić ludziom, że oferujesz im elitarny produkt za cenę produktu masowego.
Sprzedawce traktuje się wtedy jako frajera (bo sprzedaje tanio) albo za oszusta (bo musi być coś nie tak skoro ktoś sprzedaje Ci coś wartego 100 za 50 zł)
sorry Witek ale nie masz nawet odrobiny racji z tym porównaniem. a porównywanie go do samochodu jest naprawdę mało trafne.
skoro mówisz o tym że Wisła to Mercedes to jaką drużyną jest Chelsea MU itd?
jest taka zasada w ekonomii i pewnie ją znasz podaż kształtuje popyt i na odwrót. a zmienną jest cena. mamy dużo miejsc (wzrasta podaż) należy opuścić cenę aby wzrósł popyt. logiczne.

wymyślono specjalnie dla takich dyskusji pewny przelicznik hamburgerowy z MD. (serio istnieje coś takiego) jest to przeliczenie ile można kupić w MD hamburgerów za średnią pensję.
jakie śa wyniki porównując nas i Anglię Niemcy czy Danie dobrze wiemy.

I skoro piszesz o Mercedesie to może zacznijmy od zawodników bo co jest warta sama maska auta jak silnik od malucha ze szrotu?
Dumny po zwycięstwie
Wierny po przegranej

Zbanowany za napisanie "matoł", "jeba*y złamas", "3 kretynów" o ludziach dla których flaga Polski do góry kołami to coś normalnego na twarzy
Odpowiedz cytując