jakkfk napisał(a):

To, że wyborcza go krytykuje jest (dla mnie) największą pochwałą jaka mogła go spotkać
|
Wedle takiej zasady dla kogoś może być największą pochwałą jak kogoś Gazeta Polska krytykuje
Drozd, znalazłem fajny komentarz na tej stronie co dałeś, pasuje też jako odpowiedź do Ciebie
Ja bym się tym raportem nie podniecał…
Z raportu „ogólnie” wynika, że demokracja w Europie (też zachodniej) się kurczy, a w Polsce…
Porównując raporty z lat 2006, 2008 i 2010 „kondycja polskiej demokracji” jest kiepska, ale stabilna. W latach 2006, 2008 i 2010 Polska znalazła się kolejno na: 46, 45 i 48 miejscu, ale…
W latach 2006, 2008 i 2010 oceny Polski w kategoriach: I – Wybory i pluralizm, V – Wolności obywatelskie, III – Udział w polityce i II – Funkcjonowanie rządu nie zmieniły się:
I – 9.58; V – 9.12; III – 6.11; II – 6.07.
Tendencję spadkową odnotowano w kategorii: IV – Kultura polityczna:
IV(2006) – 5.63; IV(2008) – 5.63; IV(2010) – 4.38.
Przyglądając się opisowi metodologii: ta kategoria dotyczy m.in.: postrzegania liderów politycznych przez społeczeństwo, rozumienia roli i reguł funkcjonowania państwa, rządu i systemu demokratycznego, oceny wpływu polityki na ekonomię oraz poparcia dla rozdziału Kościoła od państwa.
Co to znaczy? Ludzie patrząc „na to wszystko” coraz mniej rozumieją „o co biega”?
http://graphics.eiu.com/PDF/Democracy_Index_2010_web.pdf
http://graphics.eiu.com/PDF/Democrac...dex%202008.pdf
http://www.economist.com/media/pdf/D...EX_2007_v3.pdf