|
Liga duńska jest lepsza od naszej - wystarczy spojrzeć na budżety tamtejszych klubów, infrastrukturę etc. Nieszczęściem polskiej piłki jest fakt, że rodzimi piłkarze w większości jak i trenerzy są beznadziejnie słabi przez co potrzebą chwili jest import zawodników z zewnątrz. To czego piłkarze uczą się nieraz na treningach woła o pomstę do nieba - dwa czołowe zespoły Polonia i Śląsk w ostatniej kolejce popełniły w strefie obronnej taką masę błędów jaką można zobaczyć na A-klasowych boiskach - to jest również pokłosiem tego jakich miernych mamy trenerów, którzy nie mają pojęcia o taktyce czego świadkami jesteśmy podczas kolejnych kolejek polskiej Ekstraklasy - Selekcjoner reprezentacji uważa że nie warto ćwiczyć stałych fragmentów gry - zespoły słabsze trenują to bo wiedzą, że w ten sposób można łatwo strzelić bramkę, w dzisiejszej piłce ok 60% bramek pada po stałych fragmentach gry - my zarówno jeśli idzie o piłkę klubową jak i kadrę narodową mamy jeden pomysł na grę kontratak, sposób gry, który każdy cieć potrafi realizować.
Ostatnio edytowane przez Merkury : 12.09.2011 o godz. 10:45.
|