Wyświetl pojedynczy post
PiotrG
Senior Member
 
Od: 10.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19679
Stary 07.09.2011, 10:10
crazykaro napisał(a):Wyświetl post
Nie ma się co dziwić że tańszy skoro tak wygląda pod elewacją

http://img233.imageshack.us/img233/6786/img0516g.jpg

A te odciągi to jedna wielka masakra. BTW. 4 tys. skyboxów... dobre sobie

Gdyby u nas od razu zrobili 4 takie trybuny jak te za bramką to stadion by kosztował 200 mln max
Głównym "kosztem" naszego obiektu jest idiotyzm inwestora. Wykonawca powinien wylecieć z placu budowy zaraz po zrobieniu kilku miesięcy opóźnienia na obu trybunach i zażądaniu dopłat za "wzmocnienie konstrukcji". Doliczmy do tego zlecenie masy rzeczy bez przetargu, brak nadzoru, brak jakiegokolwiek człowieka mającego pojęcie o budowaniu z ZIKITu.
Co do stadionu Juventusu - obok obiektu powstało spore centrum handlowe, które jest wliczone w cenę obiektu. To, że przestrzeni nie ma pod II poziomem trybun to nic dziwnego, przy tak stromym II poziomie nie było jak wybudować tam powierzchni. Jest za to masa pozostałej i zmodernizowanej powierzchni po starym obiekcie. Samo centrum handlowe tam ma większą powierzchnię niż wszystkie nasze komercyjne pomieszczenia. Jest też parking na 4tys samochodów. Ilość skyboxów podana w tym artykule to brednia, tam jest tyle miejsc biznesowych, a nie skyboxów.
Co do tych odciągów wewnątrz - początkowo miało ich nie być, po czym po podniesieniu dachu zamontowano je aby dodatkowo ustabilizować konstrukcję. One co prawda części miejsc wchodzą w widoczność, ale przeszkadzają zdecydowanie mniej niż chociażby nasze murki przy skyboxach. Wszystkie miejsca tam są zwrócone ku boisku. Jest niesmak, ale w praktyce nie wypada to tragicznie. Doliczmy do tego niewielkie odległości trybun od boiska i ich nachylenie - widoczność z większości obiektu jest idealna, nawet wyłączając narożniki mają tam ze 34-35tys miejsc z widocznością jakiej nie oferuje żaden inny obiekt tej wielkości.
Czemu tamten stadion jest tańszy - wykorzystano część konstrukcji po starym obiekcie (w tym część konstrukcji żelbetowej, te pylony podtrzymujące dach). Nie ma tam też drogich w konstrukcji elementów jak nasz jęzor czy kompletnie zbędna podziemna kondygnacja pod wschodnią. Po trzecie jest to inwestycja prywatna, prowadzona z głową, a nie inwestycja "buduj razem z ZIKITem - doimy miasto do ostatniej złotówki!".
Krótko mówiąc - zanim zaczniecie wyśmiewać tamten obiekt, to pomyślcie, że nie dość, że tańszy, to jeszcze i większe zyski będzie przynosił. Na samej promenadzie te gwiazdy sprzedały się za kilkaset tysięcy €, a jest tam i więcej skyboxów i miejsc biznesowych i jest centrum handlowe. Gotowe są kioski gastronomiczne, jest business club, a i sam obiekt będzie tańszy w utrzymaniu.
Odpowiedz cytując