Wyświetl pojedynczy post
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5004
Stary 06.09.2011, 18:27
Taa, koniec dyskusji bo Sz. Kol chce żeby w tydzień oceniać grę ofensywną całej drużyny, rozumiem że nowych piłkarzy pewnie po jednym meczu...
Rozumiem też że cała ta "wybitna" wiedza o trenowaniu bierze się u Sz. Kol. z gry pod blokiem, no to trochę jednak mało przekonujący argument.

Zgranie w tydzień w grze ofensywnej (czyli w ataku, a niby o czym cały czas tu piszę, czyli jednak problemy z czytaniem ze zrozumieniem są faktem) to bzdura.
Cytat z Kol. Drozd napisał(a): "Dlatego o ile brak zgrania jest usprawiedliwieniem dla gry obronnej to w ataku tygodniowy obóz to aż za długo".
Pojęcie zgranie jest tu użyte i wobec obrony, ale i ataku...bo niby co mieliby zawodnicy robić na tym tygodniowym obozie w kwestii gry ofensywnej, ogólne pogadanki i ...już ...tyle (!?)...no chyba że jak pod blokiem, kto gdzie gra i już...No to zmartwię Kolegę, ale profesjonalna piłka wygląda całkiem inaczej.
Teza że dobrym piłkarzom nie jest potrzebny w ogóle trener to również bzdura, no chyba że pod blokiem...

Fabregas przyszedł do już zgranej Barcelony, a nas pojawiło się 6 nowych zawodników i przybyli do ekipy w trakcie przebudowy wszystkich formacji..., ile trzeba to powtarzać, no cóż na głupawy upór nie ma lekarstwa. Poza tym jedni piłkarze potrzebują krótkiej aklimatyzacji jak u nas Frankowski (1998 rok) , a inni długiej jak u nas Żurawski (1999 rok). Zaś przydatność i grę Fabregasa (piłkarza wybitnego któremu kibicuje i dobrze życzę) w Barcelonie ocenie po roku, minimum po rundzie jesiennej i wobec piłkarzy Wisły też tak sugeruję. Również Maaskanta ocenię po rundzie jesiennej, w tym jak poradził sobie z wkomponowaniem nowych piłkarzy. Podobnie pracę w Realu trenera José Mourinho oceniać można dopiero teraz, a ściślej po zakończeniu tego sezonu. Analogicznie gdy pracował w Interze Mediolan, rok to mało a dwa lata jak w sam raz. A wszystko to pisze w kontekście nie drugiego roku trenera Realu, ale naszego Maaskanta.
Ostatnio edytowane przez milosz : 06.09.2011 o godz. 19:33.
Odpowiedz cytując