Wyświetl pojedynczy post
St@chu
Senior Member
 
 
Od: 08.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13508
Stary 02.09.2011, 08:02
JEDREK76 napisał(a):Wyświetl post
Państwo przede wszystkim powinno Jej zapewnić jak najlepsze warunki, zarówno do zadbania o Nią i o Dziecko w trakcie narodzin jak i po nich. Państwo powinno Jej i Dziecku w jak największym zakresie zapewnić bezpieczeństwo.
Pełna zgoda. Niemniej jednocześnie uważam, że to samo państwo w ten sposób może taką matkę jedynie nakłaniać do urodzenia dziecka, a nie może jej zmusić do tego prawnie (mowa cały czas o tych dwóch szczególnych przypadkach).


Cytat:
A Dziecko czy Dziecko ma jakiekolwiek prawa
Ja dostrzegam tutaj dylemat moralny - życie matki, czy życie dziecka (odnosi się to również do gwałtu, choć tu słowo życie ma nieco inne znaczenie). Uważam, że takie dylematy nie powinny być rozstrzygane przez państwo, a przez każdą z tych kobiet z osobna.

Jednocześnie jestem przeciwnikiem zarówno liberalizacji, jak i zaostrzania tych przepisów.