Wyświetl pojedynczy post
orzeu
Senior Member
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13504
Stary 01.09.2011, 18:58
flamengista napisał(a):Wyświetl post
Dzisiaj szukałem połączeń do Poznania. Jadę tam służbowo w przyszłym miesiącu, a organizatorzy chcą bym przyjechał koleją (fakturę za bilet łatwiej rozliczyć).

Okazuje się, że między Poznaniem i Krakowem nie ma żadnego ekspresu. Kursują tylko 2 razy dziennie TLK, w których nie ma rezerwacji miejsc na 2 klasę. Jazda takim kursem trwa 7,5 godziny, przy czym bardzo możliwe że na stojąco. Mało tego - jeśli chce się wrócić następnego dnia, w zasadzie pozostają dwie możliwości: jazda o 16, a później dopiero po 22. A mówimy o dwóch miastach mających ponad 500 tys. mieszkańców.

Odnoszę wrażenie, że celowo zarzyna się polskie koleje - dokładnie jak w USA. Obecnie jeśli chce się pojechać do Poznania, pozostaje w zasadzie tylko samochód. I o to właśnie chodzi. Przecież koncesjonariusze autostrad będą chcieli na nich zarabiać.

I jeszcze jedno. We wrześniu już i tak długa podróż PKP z Krakowa do Warszawy (ponad 3 godziny) wydłuży się o dalsze 1,5 godziny:

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...ch_koleja.html

niby tylko przez wrzesień, ale jestem dziwnie spokojny że remont potrwa dłużej.

Tyle że problem fatalnej infrastruktury kolejowej i drogowej to nie wina tylko (choć w dużej części) PO. Za PiS też budowano w ślimaczym tempie.

PS. dwa tygodnie temu jadąc do Austrii przez Czechy stałem w sporym korku - ruch wahadłowy z powodu robót drogowych. Po tygodniu wracam tą samą drogą do Polski - po remontach ani śladu, droga równa jak stół. I to nie w Austrii, Szwajcarii, USA. Nie, u naszych południowych sąsiadów.
Swego czasu sporo ta trasa podrozowalem i najszybciej jest jechac przez Warszawe. Kupujesz jeden bilet na IC i dwie miejscowki, jak nie przejdzie w kasie to u konduktora dziala tak ze mowisz mu ze dalej bedziesz jechal i masz przesiadke w Wawie, on wtedy na bilecie pisze "dalej pociagami InterCity" i w drugim pociagu juz tylko miejscowka. Nie wiem czy ten sposob jeszcze dziala bo dawno tak nie jechalem. W kazdym razie samochod jest najszybszy, i to naokolo przez Lodz jadac.


aha, tu jeszcze obrazek do trasy pociagu Krakow-Kolobrzeg:
Ostatnio edytowane przez orzeu : 01.09.2011 o godz. 19:01.
WISŁA PANY !!