Wyświetl pojedynczy post
Mareq
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13467
Stary 30.08.2011, 21:00
Porzucając wielce medialny , ale mało merytoryczny temat dotyczący tego gdzie , kiedy i jak będą przeprowadzane debaty , warto przyjrzeć się tematowi zmian konstytucji.
Gowinowi udało się wypracować kompromis między projektem PiSu a projektem prezydenckim .
Nieoczekiwanie PO zgłosiła do poprawki , które zostały na komisji odrzucone głosami opozycji oraz......PSLu a także posłów Tomczaka i Gowina

http://www.rp.pl/artykul/9133,708925...nstytucji.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

Taki rozdział w konstytucji uważam za potrzebny , ale wychodzi na to że projekt trafi do kosza bo albo procedura ustawodawcza nie zostanie zakończona przed końcem kadencji(pewnie najbardziej prawdopodobny wariant) , albo większość klubu PO zagłosuje przeciwko co będzie oznaczało brak wymaganej większości.
Szkoda , bo nie wydaje mi się żeby sejmowi przyszłej kadencji łatwiej było wypracować podobny kompromis.

Czy zmiany były by pożądane czy też nie są konieczne niech każdy oceni sam.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/4450
Ostatnio edytowane przez Mareq : 30.08.2011 o godz. 21:03.