Wyświetl pojedynczy post
pit5791
Member
 
Od: 09.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4619
Stary 28.08.2011, 08:40
Zarząd, Właściciel, Valckx i Maaskant muszą przemyśleć politykę kadrową w zespole.

Niestety okazuje się, że grajkowie klasy takiej jacy są obecnie w Wiśle nie potrafią grać co 3 dni.

Takie granie wymaga bycia profesjonalistą, odpowiedniego odżywiania, cyklu dnia, snu, prowadzenia się, ogólnie regeneracji i profesjonalnego treningu. Tutaj nie da się oszukać organizmu, nawet lekka nadwaga, czy braki w treningu mięśniowym od razu wychodzą.

Widać też, że koncepcja 2-ch niby wyrównanych 11tek piłkarzy powiedzmy zarabiających średnio 200K EURo za sezon się nie sprawdza, ponieważ i jedni i drudzy nie dają jakości gry i profesjonalizmu.

Niby kupujemy gości, którzy mają nam dać jakość jak Jaliens, Lamey, Genkov, Melikson, a potem wychodzą na mecz z takim Apoelem na miękkich nogach!!

Brak kominów płacowych (urowniłowka jak za komuny, wszystkim po równo), też się nie sprawdza.

Niestety, trzeba przejść moim zdaniem na budowanie drużyny w oparciu o 3-4 zawodników naprawdę dobrej klasy, którzy grali pod presją w klubach o coś np. w Portugalii, Grecji, Niemczech, Francji i nie mają jeszcze 35 lat.

tacy zawodnicy poza jakością w grze i profesjonalizmem, mogą ułatwić ściągnięcie sponsora (kto będzie sponsorował taką dziadowską defensywną kopaninę jaką teraz prezentujemy), oraz zapełnić stadion (ludzie nie będą chodzić masowo oglądać takiego dziadostwa, a w nagrodę, za to że przynoszą kasę do klubu, zostają jeszcze zjechani, przez pseudo-gwiazdę Małeckiego, powinien dostać za tą wypowiedź taką karę finansową, żeby się nie pozbierał).

Niestety trzeba się liczyć z kontraktami rzędu 1 mln EUR, tacy dopiero zawodnicy dadzą jakość, pokażą profesjonalizm, do nich dobrać 7 bardzo dobrych kondycyjnie rzemieślników z kontraktami rzędu 500K EURo, oraz 6-7 młodych gniewnych, którzy chcą się przebić, średni kontrakt 100K EURo, może 2-3 młode gwazdki z kontraktami rzędu 500K EURo .

W sumie:
- 4x1mln = 4 mln EURo
- 7x0,5mln = 3,5 mln EURo
- 7x0,1 mln = 0,7 mln EUR
- 3x0,5 mln = 1,5 mln EUR
w sumie = 9,7 mln EUR = 40 mln PLN

Czy nas nie stać? podobno mamy budżet ponad 40 mln PLN, na samym wejściu do Champions League można zarobić podobno 10mln EUR.

Mamy stadion (niedługo) na 35 tys. miejsc, przy biletach średnio po 50 PLN i przy pełnych trybunach przez cały sezon (karnety) ,dałoby z samych biletów:
35000 x 15 x 50 PLN = 26,25 mln PLN (jak ktoś chce średnią więcej niż 50 PLN za bilet to łatwo przemnożyć).
A dochody z miejsc VIP i lóż?

Taka drużyna raczej gwarantowałaby co roku, awans do pucharów i grupę LE (przychód rzędu 3-5 mln EUR).

I na koniec.

Uważam, że nie stać nas na trenera który się dopiero uczy.
Trzeba wyciągnąć z kieszeni z 1mln EURo i ściągnać trenera, który ma doświadczenie i już jakieś osiągnięcia.

Trzeba skończyć z polskim dziadostwem i podejściem, wyłożyć 5 PLN zarobić 5 mln EURo. Bo tak jak widać się nie da
Ostatnio edytowane przez pit5791 : 28.08.2011 o godz. 08:43.
Odpowiedz cytując