Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16249
Stary 27.08.2011, 00:25
O Boziu co to sie stalo, co teraz poczna malkonenci, ktorzy juz Lechowi dawali Mistrzostwo bo po co grac 30 meczy jak po 3 kolejkach wiadomo, ze Lech wygra 30 meczow na 30. Wbijcie sobie do glow, ze Liga to taka specyficzna rozgrywka, w ktorej liczy sie przebieg 30 meczow a nie wycinek z 10, 5 czy 1 kolejki! To, ze ktos dobrze wystartowal to nie znaczy, ze dobrze skonczy, tak samo nikt nie ma Mistrza bo od kolejki 10 do 15 wygral 5 meczow.
Proste przyklady z tamtego sezonu to Polonia W, ktora grała chyba 2 albo az 4 kolejki pieknie, a pozniej mogli spasc, oraz Slask, ktory znalazl sie po drugiej stronie bieguna i najpierw gral fatalnie a pozniej został vice Mistrzem. Szkoda tylko, ze wychowalo sie pokolenie wiecznych placzkow, a jak juz naprawde nie ma na co plakac to sie zawsze jakis powod wymysli

Takie dwie sprawy jeszcze:
1. I co? Okazało sie ze jednak nie taka ta liga slaba? Za duzo w nas Polakach takiego ponizania samych siebie. Naprawde mamy lige normalna sportowo, wiadomo, ze nie na poziomie 8 najlepszych lig Europy ale na poziomie drugiej 10 napewno. Amica dala 3 lata temu sygnal, ze polski klub jak chce to potrafi, rok temu pokazala, ze jak polski klub chce to potrafi tez sukces powtorzyc. Oczywiscie spadlismy tak nisko, ze sukcesem musimy nazywac awans z grupy LE. Teraz Wisła i Legia zaprezentowaly sie ok, SLask tez odprawil srednich rywali.
A wystarczyło kupic kilku obcokrjowcow i od razu liga stala sie lepsza. Zrezygnowano z pokolenia Polakow leniow, wychowanych na korupcji, na ustawionym zyciu, bo po co trenowac, po co grac na maxa jak wiadomo jak sie skonczy mecz. Takie wlasnie nam pokolenie wyroslo. Zreygnowano z niego i nawet cracovia, ktora gra w dole tabeli gra ciekawe mecze. Oczywiscie wiele jest jeszcze do zrobienia ale jako kraj stac nas na duzo, rozwijamy sie i powinno byc coraz lepiej. Ciekawe tylko za ile lat i na jakim etapie ten rozwoj sie zatrzyma

2. Skorza. Jedni sie z niego smieli inni lubili go za to jakim jest czlowiekiem i trenerem. A Maciek pokazal, ze zlym trenerem nie jest. Ciagle sie uczy i prowadzenie o mlodych lat Wisly czy Legii tylko mu pomoze te nauke przyspieszyc. Juz nie odpadl z Levadia, teraz walczyl z Turasami i Ruskimi i to z powodzeniem. Kiedys pewnie bedzie takim Smuda czy Lenczykiem czyli takim ligowym wyjadaczem, ktory jak bedzie trzeba to obejmie spadkowicza i go utrzyma albo obejmie ponownie Wisle czy Legie i powalczy w pucharach
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 27.08.2011 o godz. 00:50.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując