tsw biała gwiazda napisał(a):

|
Szkoda, że Maaskant nie chce spróbować grać podobnie do Mainz. Mainz gra takim samym ustawieniem jak Wisła, na 2 defensywnych pomocników. Mainz nie stosuje tylko ataku pozycyjnego, ich gra opiera się na jak najszybszym odbiorze piłki i szybkim ataku. Natomiast Maaskant z tym atakiem pozycyjnym chce chyba nawiązać do Barcelony, ale niestety Wisła niema piłkarzy do takiego stylu gry. Wisła grając atak pozycyjny tylko spowalnia grę, przez co niema efektów.
|
Moim zdaniem celem Maaskanta jest gra w stylu Realu, czyli solidna defensywa, odbiór na własnej połowie i kontratak; Real też zaczyna mecze 2. defensywnymi pomocnikami (Khedira, Xabi Alonso), ale wraz z rozwojem sytuacji Alonso gra bliżej Khediry lub Oezila - u nas takim piłkarzem może być Nunez. To naprawdę nie jest wstyd, czerpać pomysły od najlepszych, ale póki co mam jeden ogromny zarzut do naszych zawodników/ Maaskanta - ZERO gry bez piłki.