Wyświetl pojedynczy post
Heero
Senior Member
 
 
Od: 02.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4514
Stary 26.08.2011, 14:39
tsw biała gwiazda napisał(a):Wyświetl post
Szkoda, że Maaskant nie chce spróbować grać podobnie do Mainz. Mainz gra takim samym ustawieniem jak Wisła, na 2 defensywnych pomocników. Mainz nie stosuje tylko ataku pozycyjnego, ich gra opiera się na jak najszybszym odbiorze piłki i szybkim ataku. Natomiast Maaskant z tym atakiem pozycyjnym chce chyba nawiązać do Barcelony, ale niestety Wisła niema piłkarzy do takiego stylu gry. Wisła grając atak pozycyjny tylko spowalnia grę, przez co niema efektów.
Moim zdaniem celem Maaskanta jest gra w stylu Realu, czyli solidna defensywa, odbiór na własnej połowie i kontratak; Real też zaczyna mecze 2. defensywnymi pomocnikami (Khedira, Xabi Alonso), ale wraz z rozwojem sytuacji Alonso gra bliżej Khediry lub Oezila - u nas takim piłkarzem może być Nunez. To naprawdę nie jest wstyd, czerpać pomysły od najlepszych, ale póki co mam jeden ogromny zarzut do naszych zawodników/ Maaskanta - ZERO gry bez piłki.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując