Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13408
Stary 26.08.2011, 07:08
Zgodzę się z wiślakiem68. PO zawsze lawirowała w sprawie KRUS, czasem rzucali jakieś populistyczne hasełka, że ten system należy jak najszybciej zlikwidować, gdyż te circa 15 mld zł mocno obciąża kieszeń podatnika (taka jest prawda, to my składamy się na KRUS). Od czczej gadki do konkretów jednak nigdy nie przeszli.

Wycinki z programu PO A.D. 2007.
Cytat:
System ubezpieczeń społecznych rolników i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia
Społecznego

Odrębny system ubezpieczenia społecznego rolników musi być utrzymany. Trzeba jednak urealnić wysokość składek dla przedsiębiorców rolnych mających duże i dochodowe gospodarstwa rolne. Z budżetu powinny być dotowane składki, a nie wypłata świadczeń – będzie to sposób na poprawę efektywności funkcjonowania KRUS. Należy zapewnić właściwy nadzór nad pieniędzmi pochodzącymi ze składek gromadzonych w Funduszu Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników.
Cytat:
zreformować KRUS i zmienić model funkcjonowania rent i emerytur rolniczych
Nowy program PO będzie za dwa tygodnie i zobaczmy co tam napiszą w sprawie KRUS.
http://fakty.interia.pl/raport/wybor...z,1686180,7386