|
Maaskant zdradza troche szczegolow taktyki w wywiadzie dla GW po meczu, ktory przeszedl tu bez wiekszego echa. Mowi mniej wiecej cos takiego, ze jednym z zalozen bylo zaatakowanie i zdominowanie (!) Apoelu w pierwszych 10-15 minutach, tak aby przeciwnik zobaczyl, ze nie bedzie mial latwego meczu. Wg RM jednak Cypryjczycy byli tak silni, ze sie to nie udalo.
Wynika zatem z tego, tak jak zreszta przypuszczalem, ze Maaskant nie byl az takim samobojca zeby nakazywac tak defensywna taktyke. Po prostu wykonawcy czy to przez presje psychiczna, czy fizyczna nie potrafili podolac zadaniu. Z drugiej strony mozna patrzec, ze to trener odpowiada za forme wykonawcow. Prawda pewnie lezy po srodku. W kazdym razie jak zawsze wszystko rozbija sie o pieniadze. Dopoki nie bedzie wiekszej kasy do wydania to lepszego trenera i tak nie znajdziemy.
Ostatnio edytowane przez nesta : 25.08.2011 o godz. 22:13.
|