Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6998
Stary 25.08.2011, 10:14
snyrting napisał(a):Wyświetl post
W przeciągu ostatnich siedmiu lat Białorusini ze słabej drużyny stali się średniakiem europejskim. Za ich sukcesem nie stoją ogromne pieniądze ani zaciąg zagranicznych piłkarzy. Ich skład opiera się na krajowych zawodnikach i sztabie trenerskim.
Dokładnie tak wyglądała sytuacja Wisły w czasach Kasperczaka, tylko wtedy mieliśmy zwykle trudniejszych przeciwników w eliminacjach. Tego nie da się jednak już powtórzyć w Polskich realiach. Z prostego powodu, w pewnym sensie Bate ma Białoruś dla siebie, a Wisła Polski nie. Tu na najbardziej utalentowanych piłkarzy czyha przynajmniej 5 klubów o podobnych możliwościach finansowych, na Białorusi poza nimi nikt się nie liczy w tym wyścigu. Poza tym nie sądzę, żeby Bate musiało płacić słabszym zespołom za utalentowanych piłkarzy, takie same pieniądze, jakie za naszych życzą sobie ich kluby. Ot i cała tajemnica sukcesu. I jeszcze jedno, bo przeoczyłem. W Bate mają tego samego trenera od 2007 roku.
Odpowiedz cytując