Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
tarantulaw2
Senior Member
 
Od: 10.2006
Skąd: Kraków / Azory

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16184
Stary 24.08.2011, 20:34
Cytat:
Ten sezon przebiegał pod znakiem Pucharu Polski, który rozpoczęty jeszcze w 1950 roku z udziałem ponad 6200 drużyn, zrzeszających 93 tys. zawodników, dobiegł kresu w 1951. Jak ogromną popularność, a zarazem wysoką rangę miała a impreza świadczy najlepiej fakt, że pierwszemu zdobywcy pucharu przyznano tytuł mistrza Polski, Tak więc w sezonie 1951 mieliśmy dwóch laureatów: ligowego, którym została krakowska Wisła i pucharowego – Ruch Chorzów. W finałowym pojedynku, rozegranym z okazji I Ogólnopolskiej Spartakiady, „niebiescy” zwyciężyli Wisłę 2:0, dzięki bramkom Przecherki II i Alszera. Sam sezon przebiegał pod znakiem ustabilizowanej formy rutynowanych zespołów, którym usiłować pokrzyżować plany spisujący się jeszcze lepiej, niż w poprzednim roku Górnik Radlin. W roli zdecydowanego outsidera występowała niemal przez cały rok Arkonia Szczecin, która, podobnie jak przed rokiem Warta, zgromadziła na swoim koncie niewiele punktów.
(ź) - http://www.poloniabytom.com.pl/strona.php?s=5119

To chyba wyjaśnia dlaczego...
Ostatnio edytowane przez tarantulaw2 : 24.08.2011 o godz. 20:37.
Odpowiedz cytując