Wyświetl pojedynczy post
BiałaGwiazda
Senior Member
 
 
Od: 11.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6390
Stary 24.08.2011, 12:21
Wypowiedź Iwana na temat wczorajszego meczu:

Cytat:
- APOEL zmiażdżył Wisłę - mówi Andrzej Iwan w rozmowie z Futbolnews.pl. Były reprezentant Polski i gracz Wisły przyznaje, że "polska piłka mocno poszła w dół w ostatnich latach" i poprzednie ekipy Wisły awansowałyby do LM. Iwan zwraca uwagę też na pewne wątpliwe decyzje trenera Maaskanta.

- Po pierwszym meczu apetyty mocno się zaostrzyły. Ale Wisła nie awansowała. Dlaczego? Odpowiedź jest krótka: umiejętności. APOEL zmiażdżył Wisłę - przyznaje Iwan. Były gracz Wisły nie chce szukać analogii z meczem z Panathinaikosem, w którym kluczowa bramka też padła w 87. minucie. - Trzeba pamiętać, ile wtedy drużyna Engela stworzyła sytuacji. Ile okazji nie wykorzystał wtedy Marek Zieńczuk, a przecież był jeszcze nieuznany gol Marka Penksy - mówi.

Iwan przyznaje, że obecna Wisła miała dużo bardziej sprzyjające warunki, by awansować. - Dzięki reformie Platiniego obecny rywal był słabszy niż wcześniejsi. Dlatego Wisła Kasperczaka czy Engela bez problemów by awansowały - mówi, przypominając drużynę z lat z 2002-03 i 2005-06.


Iwan dodaje, że obecny zespół pod wodzą Roberta Maaskanta zrobił duży krok do przodu, ale wciąż brakuje choćby stylu. - Aby go mieć, trzeba po prostu umieć grać w piłkę. Walka i pojedyncze indywidualne akcje nie zawsze wystarczą. Szczególnie, gdy zabraknie szczęścia - mówi wprost.

Wielu kibiców zastanawiało się, czy Robert Maaskant słusznie postąpił, wystawiając Cwetana Genkowa (zero goli, zero asyst w tym sezonie) kosztem Davida Bitona (trzy trafienia w Ekstraklasie). - Wielu mówi, że Biton to nie jest brylant techniczny, ale przecież Genkow też nim nie jest. Ja do składu Wisły wstawiłbym Bitona kosztem Genkowa. Ale już w Kielcach było widać, że z APOEL to Bułgar zagra, bo Biton z Koroną wystąpił niemal pełne 90 minut - podkreślił Iwan.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html
Odpowiedz cytując