pit5791 napisał(a):

Oczywiście, że mogę się mylić, ale:
Kew Jaliens, wzrost - 183 cm, wiek 33 lata, kontrakt - EURo, można go potencjalnie odsprzedać za - EURo.
Michał Czekaj, wzrost - 196 cm, wiek 19 lat, kontrakt - EURo, można go potencjalnie odsprzedać za - EURo.
|
Co to porównanie miało pokazać ? Uważasz że starszy i niższy obrońca nie może być lepszy od tego wyższego i młodszego ?
pit5791 napisał(a):

|
Przy swoim wzroście, Czekaj jest całkiem zwrotny (na pewno bardzie niż Bunoza) i ma pewniejsze wybicie piłki niż Bunoza czy nawet Chavez, o grze głową w porównaniu z Jaliensem nie ma co wspominać.
|
Jakoś w meczu nie zauważyłem różnicy w zwrotności między Bunozą a Czekajem a co do wybicia piłki też mam inne zdanie .
pit5791 napisał(a):

Co może dać wzrost Czekaja:
- przestaniemy drżeć przy każdym rożnym czy wolnym pod bramką Wisły!!
- możemy mieć szansę w ofensywie (pamiętamy jeszcze co dawał w ofensywnie wzrost Marcelo),
- mamy w składzie Polaka, nie wiem czy Czekaj jest naszym wychowankiem, ale to byłby kolejny + i sygnał dla młodych, że nie ma szklanego sufitu i opłaca się zasuwać.
|
Śmieszne argumenty , czyli wg Ciebie Wasiluk powinien być zajebistym stoperem a wszyscy wiemy że nie jest . Wzrost to nie wszystko a wzrost Czekaja wcale nie zapewni nam tego że przestaniemy drżeć przy każdym wolnym i rożnym pod naszą bramką , Czekaj nie musi dawać w ofensywie tyle co Marcelo ( wg mnie on nigdy nie będzie grał na tym poziomie co Marcelo) a odnośnie tego punktu z Polakami nawet tego nie będę komentował jeśli oni zastanawiają się czy opłaca się zasuwać ...
pit5791 napisał(a):

Kiedy i gdzie ma się ogrywać Czekaj, jak nie teraz w naszej lidze.
Zobacz sobie na skład MU w ostatnim meczu z Totenhamem, jak się młodziaków wprowadza do drużyny.
|
Czyli Czekaj ma się ogrywać kosztem znacznie lepszego środkowego obrońcy tylko dlatego że ma się ogrywać bo kiedyś może coś z niego będzie ? My walczymy o Mistrzostwo i musimy wystawiać najmocniejszy skład a Czekaj musi czekać na swoje szanse a może za jakiś czas pójdzie na wypożyczenie?
Dawanie przykładu MU uważam za niesmaczne , po pierwsze tacy piłkarze jak Welbeck , Cleverly czy Jones świetnie spisywali się podczas okresu przygotowawczego zwłaszcza Ci dwa pierwsi i po prostu przebili się do pierwszego składu -zobaczymy na ile a po drugie Ci piłkarze są już ograni w Premier League w innych zespołach gdzie prezentowali się bardzo dobrze więc co to ma wspólnego z wprowadzaniem Czekaja który do tej pory grywał najwyżej w ME ? Pomalutku , chłopak jest utalentowany , dostał szansę z Koroną i jeszcze dostanie nie jedną ale na dzień dzisiejszy jest za słaby na pierwsza 11 , na dzień dzisiejszy może być zadowolony że przebił się do pierwszej drużyny a to już coś .
pit5791 napisał(a):

|
Ja w wypadku Jaliensa chyba pierwszy widzę dobrego stopera, którego trzeba oszczędzać, co drugi mecz, co chwilkę jest kontuzjowany, albo niedysponowany, na kimś takim nie można opierać gry!
|
Czekaj też nie jest zawodnikiem o zdrowiu takim jakie miał ,np. Marcelo a Kew wcale nie jest taki podatny na kontuzje i gra dosyć często .
pit5791 napisał(a):

|
Za kontrakt Jaliensa i Lameya, w sumie rocznie pewnie ponad 500K EURo pobierają z kasy, można zakontraktować konkretnego napadziora lub środkowego pomocnika.
|
Czyli chcesz grać bez obrony ? Jak już to za pieniądze z kontraktów Kew i Michela należy ściągnąć lepszych zawodników na te pozycje o ile to możliwe !
pit5791 napisał(a):

Jaki dobry mecz Jaliensa?
Ile razy zawodnicy z Apoelu byli w zasadzie sam na sam z bramkarzem, jaki był chaos przy rożnych i wolnych.
Ile razy nasi stoperzy zagrali na wyprzedzenie?
Ile razy wczoraj Apoel był na spalony, a kto jak nie stoper kierujący obroną decyduje jak wysoko gra obrona?
Jeśli to nie wina obrony to kogo?
Kto nie asekurował Lameya i Diaza, kto się dał nabierać na zwody na raz, czy na prostą klepę?
|
Czyli wszystkiemu jest winna obrona ? Temu że cały czas byliśmy zamknięci we własnej połowie a czasami nawet we własnym polu karnym też ?Temu że Apoel robił co chciał przed polem karnym , na bokach boiska też? Nie znam środkowego obrońcy który poradziłby sobie w takim meczu a Jaliens z Osmanem i tak jak na taką dominację wypadli pozytywnie bo mogło to się skończyć znacznie gorzej !
pit5791 napisał(a):

Proszę napisz, jakie to cechy charakteryzują Jaliensa, że jest taki niezastąpiony.
Oczywiście w sytuacji gdy gra, ponieważ ostatnio to też za często nie ma miejsca.
|
Myślę ,że każdy kto ogląda mecze Wisły wie o jakie cechy chodzi i ja nie zamierzam mówić Ci tego co wg mnie powinno być oczywiste a po drugie widzę że moje argumenty i tak do Ciebie nie dotrą więc mam propozycję : najlepiej sam skontaktuj się z trenerem Maskantem i zapytaj się Jego jakie to cechy posiada Jaliens że jest potrzebny naszemu zespołowi . On wiele razu to już mówił ale widocznie do Ciebie to nie dotarło ...