Wyświetl pojedynczy post
WislaOnly
Senior Member
 
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5698
Stary 20.08.2011, 13:06
sergio napisał(a):Wyświetl post
No to juz widze że większośc juz znalazła wine za ewentualne nie powodzenia na Cyprze.... POGODA!

Po co wogóle tu jeden z drugim pisze ile bedzie stopni 28, 35 czy 40. Dla obu zespołów będzie tak samo gorąco i ta pogoda napewno tez będzie doskwierac przeciwnikom.
Brawo, myśl dnia, ba, miesiąca. No to tak samo jak byś poleciał do Afryki i powiedział, że afrykańcom jest tak samo gorąco jak Tobie. Owszem, ale oni są przystosowani a Ty nie. Po to mają czarne skóry, szerokie nosy i brak owłosienia. Podobnie jest z Cyprem, oni tam grają na co dzień, dla nich to jest norma. Dla nas nie. Szanse były by podobne jakby na pierwszy mecz do Krakowa przyjechali grać w -15. Do tego dochodzi wilgotność, która ma duży wpływ na wydolność organizmu, nie wierzysz- poczytaj.
Przypomniała mi się sytuacja jak reprezentacja Argentyny pojechała do Boliwii na stadion La Paz, położony 4000 m.n.p.m. i zgadnij jaki był wynik? 6-1 dla Boliwii. I teraz powiedz, że warunki do gry obie drużyny miały takie same. Takie same, czyli różne dla Argentyńczyków, którzy oddychali 2 razy szybciej bo im się mięśnie zakwaszały na tej wysokości.

Ventigo napisał(a):Wyświetl post
http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Krakow/


eee dziwna ta pogoda u nich wilgotność waha się od 45 do 65 %, a u nas jest zdecydowanie większa od 45 do nawet 100% (w obu lokalizacjach przy zerowych opadach) znaczy się to u nas ciężej znosi się upały niż w Nikozji? ktoś coś z tego rozumie?
Bo patrzysz na wilgotność uśrednioną w skali rocznej. Patrz na warunki aktualne na dany dzień.
Jakub Wędrowycz na pierwszego trenera Wisły Kraków!!!!!!!!!!!!!



Odpowiedz cytując