|
Ogólnie to ligi skandynawskie są w naszym zasięgu finansowym (z wyłączeniem najlepszych zawodników topowych klubów w lidze duńskiej, szwedzkiej i norweskiej - tam zdarzają się transfery nawet za 4 - 5 mln euro [Norwegia], 3 mln [Szwecja], 3,5 mln [Dania]. Jednak większośc nie przekracza max 800k euro). Jeżeli chodzi o HJK mówimy o lidze fińskiej, gdzie piłkarze zwykle odchodzą w większości za darmo lub za akceptowalne dla Wisły kwoty (150 - 400k euro). Ostatni konkretniejszy transfer to właśnie rzeczony Teemu Pukki do Sevilli za 1,5 mln euro (z której z resztą szybko wrócił) w sezonie 07/08, w sezonie 08/09 był kolejny konkretny transfer gracza z ligi finskiej do Udinese za 800k euro...i to by było na tyle jeżeli chodzi o duże sumy przez ostatnie 5 lat.
Ostatnio edytowane przez riv : 19.08.2011 o godz. 14:59.
|