LuKaS TSW napisał(a):

|
Całodobowo powinno być otwarte parę okienek,zresztą bilety można kupować w każdej kasie niezależnie od przewoźnika.
|
ostatnie zdanie, za przeproszeniem g*wno prawda.
Zależy co masz napisane nad okienkiem. Jeśli jest napis BILETY NA WSZYSTKIE POCIĄGI - to owszem, masz rację.
Ale nie wprowadzaj kolegi w błąd, bo odstanie swoje w kolejce do przewozów regionalnych, albo do tras międzynarodowych i babka go wyśle do innego okienka.
Jeśli boisz się, że nie zdążysz kupić biletu w kasie, to zawsze jak wsiadasz do pociągu, powiedź kierownikowi pociągu ( bo tak się chyba nazywa ten, co stoi na peronie i gwiżdże gwizdkiem ) , że chcesz kupić u niego bilet jak pociąg ruszy.
Potem przyjdzie do przedziału i kupić bilet - tylko trzeba dopłacić 5 złotych extra za to.