FraMat napisał(a):

Cenię sobie Twoje wypowiedzi, ale chyba troche przesadziłeś. Jesli wejdziemy do grupy LM (daj Boże) to oczywiście, z najlepszymi moga być sromotne porazki, ale przy dobrym układzie możemy o trzecie miejsce powalczyć. Niech przypomnę przypadek Unirei, która wyszła z trzeciego miesca do LE. Nie sądze, żeby miała w tym czasie lepszy skład od naszgo, ale trafiła na stosunkowo słabe Rangers Glasgow (3 koszyk chyba) , powalczyła z Sewillą z 1 koszyka (przegrywając na wyjeździe 2:0 głównie dzieki pechowi i pomocy arbitra a wygrywając u siebie).
Wszystko zalezy od ewentualnego losowania.
|
Ja bym podzielił przeciwników na tym etapie na 3 grupy:
1) Dobrze zorganizowani, zgrani, z dobrym trenerem. na fali, mających piłkarzy na podobnym poziomie do nas. Do tej grupy zaliczyłbym np APOEL, Rapid Bukareszt, HJK Helsinki
2) Drużyny mające jakiś kryzys, np: nie ogarniającego trenera albo jakieś konflikty w drużynie, albo nie chce im się grać w LE, cokolwiek, ale mających piłkarzy ze znacznie wyższej półki. Do tej grupy zaliczyłbym np Spartak Moskwa lub Rangers
3) Drużyny 3 grupy: to drużyny mające piłkarzy z wyższej półki, dodatkowo świetne zorganizowane, ze świetnym trenerem.
Przeciwnicy z pierwszej grupy są trudni, dla nas i dla przeciwników to trudne mecze(po 50% szans) ale jeśli zagramy w lidze mistrzów to będziemy w 4 koszyku, raczej nie trafimy na drużyny z pierwszej grupy(no może Basel - choć to akurat może być jeszcze słabsza drużyna, niż drużyny z pierwszej grupy i będziemy faworytem).
Przeciwnicy z drugiej grupy to jest dla nas szansa - wręcz są to przeciwnicy łatwiejsi niż z pierwszej grupy, możemy sprawić w lidze mistrzów niespodziankę z takimi przeciwnikami.
Przeciwnicy z trzeciej grupy są dla nas poza zasięgiem. Mając duże szczęście możemy zdobywać punkty w pojedynczych meczach.
Dużo zależy od losowania, choć po samym losowaniu jeszcze wszystkiego wiedzieć nie będziemy, bo czy zespół należy do grupy 2 czy 3 wyjdzie w praniu.