Wyświetl pojedynczy post
atomek21
Senior Member
 
Od: 02.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5545
Stary 19.08.2011, 10:24
zim zum napisał(a):Wyświetl post
Zgadzam się z Pablem, że chociaż centrum Europy, to do Europy nam daleko.
centrum geograficznym Europy to my jesteśmy w naszym mniemaniu. zapytaj Niemca, Francuza, Holendra czy Anglika i każdy powie Ci, że centrum geograficzne Europy to Niemcy, a na wschód to już Europa Wschodnia. Dlatego w drodze kompromisu ukuto nazwę "Europa Środowo-Wschodnia". Polacy lubią myśleć, że wschód to na wschód od nas.
Odpowiedz cytując