jova napisał(a):

|
To "pięknie" i "konsekwentnie" wzajemnie się wykluczają? To niby są przeciwieństwa? Panie, daj pan spokój.
|
W Polsce na tą chwilę zdecydowanie się wykluczają. Podaj trzy przykłady piłkarza z naszej ligi zdolnego do pięknej i konsekwentnej gry. Dla utrudnienia nie bierzemy pod uwagę tego wg mnie jedynego czyli Meleksa. Reszta to wg mnie wyrobnicy lepsi lub gorsi. Do pięknej gry trzeba mniejszych lub większych wirtuozów albo chociaż takich, którzy do tego miana aspirują. U nas takich nie ma. Co nam pozostaje? Ano to co jeszcze nie dawno grali Niemcy. Czyli bardzo toporna, siłowa ale zarazem bardzo konsekwentna taktyczna piłka, której w zasadzie nie da się oglądać ale daje efekty. Piękna piłka to technika a u nas 90% ma problemy z przyjęciem. Świeży przykład z meczu który się właśnie skończył. Mila w zasadzie najlepszy ze Śląska. W Polsce postrzegany jako technik. No to proszę sobie zobaczyć jego 5 kolejnych przyjęć dłuższych piłek.