Wyświetl pojedynczy post
-Goral-
Senior Member
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5016
Stary 16.08.2011, 22:22
Speedy napisał(a):Wyświetl post
Raczej tu chodzi i to ile osób ogląda daną ekipę.
Rumunia jest sporo większa od Słowacji, czy Serbii, więcej osób ogląda = większa kasa.

U nas głód na LM ogromny i nie zdziwiłbym się, gdyby w przypadku awansu kasa była podobna. A to już byłby kosmos
UEFA rozdziela Market Pool w głównej mierze proporcjonalnie do tego za ile sprzedała prawa do LM, LE telewizjom z danego kraju.
Tutaj dziennik pisał coś o szóstym rynku w Europie: http://wiadomosci.dziennik.pl/sport/...ek-europy.html

Ale tak znowu różowo nie jest.

Na podstawie poniższego pliku można sobie zobaczyć ile Lech zarobił z Market Pool.
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/...5_DOWNLOAD.pdf

Jak widać Rumuńska Steaua zarobiła 2 razy więcej kasy niż Lech. Mimo, że grała mniej meczów.
Z drugiej strony inne kraje z naszego regionu Lech zdeklasował. Można zatem szacować, że market pool dla Polski w Lidze Mistrzów byłby gdzieś w okolicach 5 mln Euro.

Oznaczałoby to, że sam awans do LM to byłaby kasa od UEFA w granicach 14 mln Euro(5 - market pool - 7 premie z fazy grupowej, 2 - faza play-off(na razie tylko to mamy na 100%).

Rumunia na pewno jest zagadkowa, bije market poolem inne kraje z naszego regionu na głowę. My też ale nie aż tak bardzo.
Ostatnio edytowane przez -Goral- : 16.08.2011 o godz. 22:29.
Odpowiedz cytując