Wyświetl pojedynczy post
Dzimi
Senior Member
 
 
Od: 05.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4993
Stary 16.08.2011, 21:21
Dotychczas w kwestii tego ile można zarobić w LM mieliśmy tylko te informacje:
http://www.uefa.com/uefa/management/...d=1528290.html

Były to tylko informacje nt. wysokości premii za awans do fazy play-off, fazy grupowej, za każdy mecz rozegrany w fazie grupowej oraz premie "performance" za zwycięstwa i remisy w fazie grupowej i awansy do kolejnych rund.
Te kwoty są stałe niezależnie od klubu.Jak wiadomo oprócz tego UEFA za udział w LM wypłaca jeszcze premie "TV market pool" za prawa do transmisji i reklam, których wysokość już znacznie różni się w zależności od klubu i kraju z którego dany klub pochodzi.


Dziś na stronie UEFY pojawiło się oficjalne podsumowanie ile pieniędzy otrzymały kluby grające w LM, wraz z wysokością premii TV market pool dla każdego z nich z osobna.
http://www.uefa.com/uefa/management/...d=1661038.html
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/...7_DOWNLOAD.pdf

Uczestnikom eliminacji do LM oraz LM 2010/2011 UEFA wypłaciła łącznie €754.1 mln. , z czego €413 mln. z tytułu premii za awanse, rozegrane mecze i wyniki oraz €341,1 mln. premii TV market pool. Ponadto UEFA wypłaciła €69.9 mln. federacjom piłkarskim (np. PZPN), których żaden zespół nie zakwalifikował się do fazy grupowej LM, celem opracowania i wdrozenia programów mających podnieść w tych krajach poziom futbolu.

Z kwoty 754,1 mln euro wypłaconej klubom 13,3 mln. Euro otrzymały do podziału wszystkie kluby które odpadły w pierwszych 3 rundach kwalifikacyjnych oraz po 2,1 mln. Euro kluby grające w fazie play-off (łącznie dla nich 42 mln Euro).

Co do wysokości premii TV market pool, kluby najbliższe poziomem Wiśle otrzymały:
Partizan Belgard - 1,31 mln Euro
MKS Zilina - 0,21 mln Euro
SC Braga - 2,24 mln Euro
FC Basel - 2,19 mln Euro
Hapoel Tel-Aviv - 1,3 mln Euro
CFR Cluj - 10,01 mln Euro

Zaskakuje bardzo niewielka kwota dla Słowaków z Ziliny, oraz bardzo wysoka kwota dla mistrza Rumunii (CFR Cluj).

Ogólnie biorąc pod uwagę wszystkie premie najmniej w LM zarobiły (w kolejności): MKS Zilina (7,41 mln Euro), Patizan Belgrad (8,51 mln), Hapoel Tel-Aviv (10,1 mln ), FC Basel (10,99 mln), Benefica (11,83 mln), SC Braga (11,84 mln), Ajax (12,32 mln), FC Twente (13,43 mln), Spartak Moskwa (13,71 mln), AJ Auxerre (13,72 mln), Rubin Kazań (13,74 mln), Werder Brema (17,45 mln), Cluj (18,41 mln) i Rangers (18,52 mln), natomiast najwięcej Manchester United (53,19 mln) i Barcelona (51,02 mln).

Należy mieć na uwadze, że w sezonie 2011/2012 kwoty powinny być nieco wyższe.
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 16.08.2011 o godz. 21:34.
Odpowiedz cytując