|
Do wszystkich, którzy poprzez pryzmat strojów bramkarskich próbują odnaleźć 'drogę' do designu kitsów zawodników z pola: 'Czy WY ku**a macie po 7 lat i naprawdę myślicie, że model strojów bramkarskich ma coś wspólnego z designem strojów zawodników z pola?
Jeszcze kilka słów na temat sponsorów.
Sponsor generalny/główny - vide nasza Telefonika, reklamuje się na przedniej części koszulek zawodników +banery w wyznaczonych miejscach, materiały drukowane itp. itd., co z tym idzie wykłada najwięcej kasy.
Sponsor/Partner klubu - vide nasz NEC, Szybryt, reklamuje się na banerach na stadionie, itp., może też być gównym dostawcą napojów energetycznych dla piłkarzy czy też tak jak pepsi mieć wyłączność na napoje na stadionie tylko ze swojej 'stajni'.
Sponsor techniczny - krótko mówiąc, dostawca sprzętu sportowego dla drużyny.
Proszę was! Nie mylcie sponsora klubu/partnera z głównym sponsorem, który reklamuje się na głównej powierzchni reklamowej koszulki zawodników.
Puki co Coca-Cola nie została jeszcze głównym sponsorem żadnej z drużyn T-ME, więc nie ma sensu płakać, że sponsorem Lechii jest Cola, a Wisły nie.
Wracając do koszulek... musimy jeszcze wytrzymać te kilka tygodni na prezentację. Wątpię, żebyśmy mieli masówkę. Nie po to podpisuje się kontrakt z klauzulą, która gwarantuje zaprojektowanie unikatowego wzoru, żeby dostać zwykły komplet z 'Kraksportu' (nie obrażając nikogo). Co do rzekomego 'poślizgu' Adidasa przy dostarczeniu strojów dla 'polskich gigantów (Wisła, Legia). Jestem przekonany, że to kluby coś knują i może doczekamy się jakiejś niespodzianki, w rodzaju nowego głównego sponsora. Na pewno Adidas nie psułby swojego wizerunku w tak debilny sposób.
|