Cytat:
|
Inna sprawa, że zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem te ok. 15-20 tyś. frekwencji to nie jest szklany sufit dla naszej ligowej rzeczywistości, po tym jak opadły emocje związane z otwarciem nowych wielkich stadionów.
|
Jak na chwile obecna to powyzej 20 tys to jest w stanie skoczyc frekwencja tylko na meczach TOP. U nas na puchary na Legie,cracovie,amice powinno byc spokojnie ponad 20 tys. Moze jeszcze na zgodowych. W innych przypadkach smiem watpic, ze bedzie ponad 19 tys. Po prostu ludzie wybieraja mecze TOP zamiast tych normalnych, po co isc na Zagłebie jak za 4 dni mam super mecz w ostatniej rundzie kw. LM. Pozniej tez mam mecze w tygodniu w LM/LE wiec sobie na nie pojde a odpuszcze ligowe. Jendym sie nie chce, wielu napewno nie stac zeby wszystkie mecze zaliczyc
U Was (Legia/Amica) sie jakos nie zaglebiam w temat frekwencji ale widze, ze jest ona podobna do tej naszej z zeszlej rundy czyli 16-18 tys. Dodatkowo macie drogie bilety i w przypadku Legii tez puchary. Jakos sobie nie przypominam, zeby w wielu meczach Wam frekwencja skoczyla na powyzej 20 tys (oprocz meczow w pucharach i tych po otwarciu stadionu) wiec zapewne tez bedziecie musieli sie zadowolic frekwencja na poziomie 14-19 tys
Wiadomo liczy sie lans i tym sposobem przykladowo na otwarcie PGE Areny (nie to dzisiejsze tylko na to zwiedzanie stadionu) przychodzi 50 tys ludzi... Pozniej na mecz ligowy przychodzi ponad 30 tys. Ciekawe kiedy tam ludzie nasyca sie ładnymi widokami i sobie odpuszcza chodzenie na mecze