Wyświetl pojedynczy post
carlo
Junior Member
 
Od: 01.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13384
Stary 14.08.2011, 10:31
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
Czy Polska JKM byłaby "normalna"? Obawiam się że nie będziemy mieli okazji tego sprawdzić. Jednak moim zdaniem, nawet zakładając że JKM dojdzie do władzy, to by sie nie udało. Zwyczajnie uważam że JKM rządzić by nie potrafił. Paradowanie w muszce i wypisywanie, skądinnąd ciekawych, tekstów w gazetach to coś zupełnie innego niż: przygotowywyanie ustaw, zdobywanie większości do ich przegłosowania, wdrażanie ich w życie, przełamywanie oporów różnego rodzaju lobbies, dzielenie kasy pomiędzy resorty, użeranie się z ambicjami innych liderów, pacyfikowanie frakcji w swojej partii, kontrolowanie administracji itp, itd... JKM po prostu tego nie umie czego przykład dał kierując UPR. Funkcja np: premiera przerosła by go jeszcze bardziej. Myślę że najlepiej dla wszystkich było by gdy skoncentrował się na pisaniu.
Jeśli chodzi o JKM to ta opinia wydaje mi się jak najbardziej trafna. Polecam lekturę wywiadu rzeki z Ziemkiewiczem, który był członkiem UPR w czasach gdy ta partia nie była wcale niszową. Opowiada on, że było w niej wielu "zapaleńców", ludzi którzy bardzo wierzyli w myśl i program UPRu. W tym czasie struktury UPR były bardzo rozbudowane i aktywni członkowie często kosztem życia prywatnego większość czasu spędzali w "terenie" tłumacząc ludziom podstawowe mechanizmy rządzące gospodarką i ekonomią. Logicznym jest że po ciężkiej harówce, człowiek liczy na awans, chce mieć coraz większy wpływ na to co dzieje się w partii. Jednak JKM, traktował tych ludzi ciągle jako ludzi potrzebnych do wywieszania plakatów, sam chciał wszystkiego doglądać i o wszystkim decydować. To oczywiście sprawiło, że UPR nie miał szans stać się ruchem masowym i skazywał go na niszowość. Oczywiście ludzie którzy sobie "wypruwali żyły" w pracy na rzecz ugrupowania z biegiem czasu się zniechęcali i znajdowali sobie zajęcia które dają jakąś perspektywę rozwoju zawodowego.