Wyświetl pojedynczy post
arti
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12671
Stary 12.08.2011, 22:18
CH. napisał(a):Wyświetl post
Trzeba pamiętać że w tych czasach czy to 2002-2003 czy wcześniej to Wisła była całkowicie poza zasięgiem ale wynikało to z zacofania reszty klubów, Wisła była jedynym profesjonalnym klubem w Polsce, Wisła wtedy była nieosiągalnym dla innych Polskich klubów wzorem, jedynie Legia próbowała nas gryznąć) a nie jakiejś wielkiej siły Wisły , oczywiście nie ujmując jej nic w tych czasach.. A i w pucharach inaczej się grało, według mnie łatwiej, nie było jeszcze tak dużej róznicy między nami a europejskimi klubami , przede wszystkim budzety, dzis Barcelona ma 300krotniejszy wyzszy budzet od Wisly, a wtedy 60% mniej)(i nie z TOP bo Schalke czy Parme do takich nie mozna bylo zaliczac), a dzis ów kluby wydaja po 30-40 mln euro, futbol poszedł ostro do przodu, a pozostałe Polskie kluby nie są już chłopcami do bicia, jak wtedy kiedy zadawano sobie pytanie nie czy Wisła wygra, tylko jak wysoko. Tego się nie da porównać, bo w ldize Wiśle było dużo dużo łatwiej (praktycznie bez wysiłku wygrywali mecze) , puchary również inaczej wygladały. Dlatego nie podzielam opinii niektórych którzy twierdzą że ta stara Wisła to było coś.. po prostu poziom poszedł ostro do góry a nie że Wisła gorzej gra i teraz wydanie 500 tys czy milion euro za piłkarza przez inny klub nikogo nie dziwi. A wtedy tylko Wisłę na to było stać, która wtedy miała wszystko a reszta musiała oszczędzać na proszku do prania brudnych koszulek. Można napisać że Wisła była klubem która wyznaczyła nowy szlak w Polskiej piłce, nową jakośc, profesjonalizm, pieniądze.. a za nią powolutku kolejne kluby szły które wygrzebywały się z 2 metrowego mułu..
Wisła 2002/2003 miała 5-6 przech.jów ofensywy - Kosa, Szymek, Uche, Żuraw, Kuźba + Franek wracający wiosną po kontuzji. Nigdy potem ani w Wiśle, ani w innym polskim klubie nie było takiej paki w ofensywie. Dziś np. moim zdaniem mamy może 3 graczy ofensywnych tego formatu - Maor, Mały i Iliev.
Powodem tego jest przede wszystkim wieloletnie nieudolne zastępowanie odchodzących wybitnych jak na warunki ligi polskiej graczy przeciętniakami. Szymek - ?, Franek - Kryszał, Kosa (LP) - Brasilia itp. kwiatki
Z tymi budżetami to nieźle nazmyślałeś.
Wisła - ok. 12mln euro x 300 = 3,6 mld euro ?!!!
Przestrzeliliście o 1 zero Kolego.
Odpowiedz cytując