Wyświetl pojedynczy post
CH.
Senior Member
 
Od: 01.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12663
Stary 12.08.2011, 19:04
Trzeba pamiętać że w tych czasach czy to 2002-2003 czy wcześniej to Wisła była całkowicie poza zasięgiem ale wynikało to z zacofania reszty klubów, Wisła była jedynym profesjonalnym klubem w Polsce, Wisła wtedy była nieosiągalnym dla innych Polskich klubów wzorem, jedynie Legia próbowała nas gryznąć) a nie jakiejś wielkiej siły Wisły , oczywiście nie ujmując jej nic w tych czasach.. A i w pucharach inaczej się grało, według mnie łatwiej, nie było jeszcze tak dużej róznicy między nami a europejskimi klubami , przede wszystkim budzety, dzis Barcelona ma 300krotniejszy wyzszy budzet od Wisly, a wtedy 60% mniej)(i nie z TOP bo Schalke czy Parme do takich nie mozna bylo zaliczac), a dzis ów kluby wydaja po 30-40 mln euro, futbol poszedł ostro do przodu, a pozostałe Polskie kluby nie są już chłopcami do bicia, jak wtedy kiedy zadawano sobie pytanie nie czy Wisła wygra, tylko jak wysoko. Tego się nie da porównać, bo w ldize Wiśle było dużo dużo łatwiej (praktycznie bez wysiłku wygrywali mecze) , puchary również inaczej wygladały. Dlatego nie podzielam opinii niektórych którzy twierdzą że ta stara Wisła to było coś.. po prostu poziom poszedł ostro do góry a nie że Wisła gorzej gra i teraz wydanie 500 tys czy milion euro za piłkarza przez inny klub nikogo nie dziwi. A wtedy tylko Wisłę na to było stać, która wtedy miała wszystko a reszta musiała oszczędzać na proszku do prania brudnych koszulek. Można napisać że Wisła była klubem która wyznaczyła nowy szlak w Polskiej piłce, nową jakośc, profesjonalizm, pieniądze.. a za nią powolutku kolejne kluby szły które wygrzebywały się z 2 metrowego mułu..
Ostatnio edytowane przez CH. : 12.08.2011 o godz. 19:20.
Odpowiedz cytując