kreseq napisał(a):

|
Mam nadzieje ze ktos kiedys jakis limit ustali bo mimo wszystko 3/4 z tych "gwiazd" zagranicznych nie odstaje poziomiem od rodzimych zawodnikow.
|
U Was może tak. Nasi robią różnice.
Pokaz mi w naszej lidze Polaka lepszego od: Parejko (IMHO najlepszy bramkarz ligi), Lameya, Meliksona, Ilieva? Wielu jest takich, co to mogą podjąć rękawicę i zawalczyć o skład z Genkovem, Bitonem, Nunezem, Chavezem, Diazem czy Jaliensem?
WSZYSCY Ci piłkarze podnoszą poziom naszej ligi, a to że Legia sprowadza zazwyczaj zawodników marnych i niewiele wnoszących, to już jej problem. Nikt zresztą nie zabrania opierać składu na Polakach, ale nie róbmy z ligi zakładu pracy chronionej!
Dlaczego grają Wilk, Małecki i Sobol? Bo są w drużynie najlepsi na swoich pozycjach, dwójka ostatnich jest też pewnie najlepsza w lidze.
Widać jak niektórym dziennikarzom żal dupę ściska, bo Wisła wyłamała się z ligowego trendu i porzuciła rodzime dziadostwo, przez co zyskuje finansowo i sportowo. No bo - serio, jeżeli z Valcxxem na rynku transferowym mają konkurować "Beret" i Dawidziuk, to wiadomo że najlepiej od razu pomyśleć nad jakimś handicapem dla nas.
I skąd w ogóle pomysł, że Wisła ma hodować reprezentantów? Klub ma zupełnie inne cele, poza tym wystarczy zobaczyć jak traktuje Małeckiego obecny selekcjoner, jak traktował Brożka i Głowackiego gdy jeszcze byli naszymi zawodnikami.
Przy tej okazji naszym rodzimym mózgom życzę powodzenia we wprowadzaniu zakazów sprzecznych z prawem UE.
Pablo84 napisał(a):

Niech ....a ten Lato zamknie dupe, bo to on, razem z Engelem,Piechniczkiem , Listkiewiczem oraz Fryzjerem rozwalili tą piłkę.
Czyja to ....a wina że nie ma polaków do grania w piłkę?Wisły"Czyja to wina, że nie ma systemu szkolenia, że nie organizuje się szkoleń dla trenerów, że nie było wymogów akademii piłkarkiej.PZPN NIE ROBI ....A NIC, a wymaga.
Niech się pałuja leśne dziady .Bezczelni hipokryci
|
No właśnie - najlepiej zwalać winę na kluby, a samemu brać kasę "na szkolenie młodzieży" od każdego transferu. No, ale żeby o to zapytać nasze rodzime pijawki to trzeba mieć jaja, lepiej napisać artykulik pod tezę.