0 22 napisał(a):

|
Lepiej sprzedać 20 tysięcy wejściówek za 5 zł niż 2 tysiące za 50. Niestety nawet takie liczenie jest dla niektórych naszych klubów za trudne.
|
Z ekonomicznego punktu widzenia, wlasnie nie. Dla klubu to nawet bylo by idelanie sprzedac 1 tys wejsciuwek za 100. Mniej ludzi, mniej problemu. Nizsze koszty za ochrone, sprzatanie, obsluge... Wiec w efekcie wiecej kasy pozostaje w kasie klubu. A to, ze pusto na trybunie... trudno.
Hanys napisał(a):

Co do stadionów.. to mam pytanie...
jak stadion w Gdańsku będzie w połowie pusty to powinno sie o połowę spuścić ceny... wtedy się zapełni po brzegi.. bo nie kazdy jest w stanie zapłącić tyle kasy co dwa tygodnie...
A jak stadion będzie pełny i będzie popyt to wtedy się będzie podnosić cenę... Bo dla klubu to chyba jedno czy dostanie hipotetycznie 40 000 x 30 zł czy 20 000 x 60 zł... ?
|
Wyobraz sobie taka sytuacje. Wynajmujesz mieszkanie dwusypialniowe. Dwuch klientow podpisalo umowe na rok za okreslona cene. Szesc miesiecy pozniej, okazalo sie, ze jeden z nich sie ulotnil i teraz mieszkanie, ktore wynajmujesz stoji w polowie nie zapolnione. Obnizasz tej osbie czynsz o polowe czy nie?