MatMario napisał(a):

|
Ja powiem tak, zakichanym obowiązkiem klub powinno być umożliwienie wykorzystania biletu który zakupiłeś, jeśli nie przez ciebie to możliwość przekazania go osobie trzeciej. Nie piszę tutaj od odzyskaniu pieniędzy za bilet, to już dobra chęć sprzedającego, ale umożliwienie przekazania biletu!!
|
"Zakichanym obowiązkiem" klubu jest przestrzeganie prawa a w tym przypadku m.in. ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, w której widnieje jak byk zapis o tym, że bilety są imienne i przypisane do danego kupującego.
Cytat:
Art. 15. [SprzedaŜ biletu wstępu] 1. SprzedaŜ biletu wstępu na mecz piłki noŜnej lub przekazanie
innego dokumentu uprawniającego do przebywania na nim określonej osoby następuje po okazaniu
dokumentu potwierdzającego toŜsamość.
2. Na bilecie wstępu na mecz piłki noŜnej lub na innym dokumencie uprawniającym do przebywania na
nim umieszcza się dane, o których mowa w art. 13 ust. 4 pkt 1, oraz numer miejsca siedzącego, którego
dotyczy ten bilet lub dokument uprawniający do przebywania na meczu.
3. Organizator meczu piłki noŜnej lub podmiot przez niego uprawniony do dystrybucji odmawia sprzedaŜy
biletu wstępu lub innego dokumentu uprawniającego do przebywania na nim:
1) osobie, wobec której zostało wydane orzeczenie:
a) zakazujące wstępu na imprezę masową,
b) zobowiązujące do powstrzymania się od przebywania w miejscach przeprowadzania imprez
masowych, wydane przez sąd wobec skazanego w związku z warunkowym zawieszeniem
wykonania kary pozbawienia wolności albo wobec nieletniego na podstawie art. 6 pkt 2 ustawy z
dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz.U. z 2002 r. Nr 11, poz.
109, z późn. zm.[3] );
2) osobie, wobec której zastosowano zakaz klubowy lub zakaz zagraniczny.
4. Organizator meczu piłki noŜnej obowiązany jest prowadzić sprzedaŜ biletów wstępu lub przekazywać
inne dokumenty uprawniające do przebywania na nim jedynie na miejsca siedzące.
|
Cytat:
Art. 13. [Obowiązek identyfikacji osób] 1. Organizator meczu piłki noŜnej zapewnia identyfikację osób
uczestniczących w tej imprezie, niezaleŜnie od obowiązków i wymogów, o których mowa w art. 6.
2. Obiekty wykorzystywane do prowadzenia rozgrywek meczów piłki noŜnej w ramach ligi zawodowej
wyposaŜa się w kompatybilne między sobą elektroniczne systemy identyfikacji osób, słuŜące do
sprzedaŜy biletów, kontroli przebywania w miejscu i w czasie trwania meczu piłki noŜnej oraz kontroli
dostępu do określonych miejsc.
3. Systemy, o których mowa w ust. 2, tworzy się w zgodzie z zasadami określonymi przez podmiot
zarządzający rozgrywkami ligi zawodowej w porozumieniu z właściwym związkiem sportowym.
4. Zakres przetwarzanych danych identyfikujących osoby uczestniczące obejmuje:
1) w przypadku meczu piłki noŜnej - imię i nazwisko oraz numer PESEL, a w razie gdy nie został on
nadany - rodzaj, serię i numer dokumentu potwierdzającego toŜsamość;
2) w przypadku rozgrywek meczów piłki noŜnej w ramach ligi zawodowej - imię i nazwisko, wizerunek
twarzy oraz numer PESEL, a w razie gdy nie został on nadany - rodzaj, serię i numer dokumentu
potwierdzającego toŜsamość.
5. Dane, o których mowa w ust. 4, są przechowywane przez organizatora przez okres 2 lat od dnia
odbycia się meczu piłki noŜnej.
|