Wyświetl pojedynczy post
domenica90
Senior Member
 
 
Od: 06.2010
Skąd: Stalowa Wola/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6653
Stary 10.08.2011, 17:08
rw88 napisał(a):Wyświetl post
Fakty są takie, że te najbardziej dosadne wypowiedzi pochodzą z Bilda czy Kickera, których wiarygodność jest średnia. Ale fakt, że też trudno zapomnieć Polanskiemu "pomniejsze" uwagi m.im. typu wymienionego przez Ciebie "będę kibicował Niemcom".
Owszem, gazety mogły to podkoloryzować, tego się nigdy nie dowiemy. Ale skoro tak było, to Ojgen mógł to sprostować wtedy, a nie dzisiaj. Widocznie mu to nie przeszkadzało.

dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
No popatrz jak niewiele wymagam a i tak tamci nie sa w stanie tego, a ich zwiazki z Polska to taka piata woda po kisielu.
Z szacunkiem do naszego kraju to sie wypowiada wielu obcokrajowcow chocby graczy Wisly - czy to ich upowaznia wszystkich do grania w naszej kadrze ?
Jezyk jest wazny bo skoro gosc potrafi mowic w naszym jezyku na dosyc przyzwoitym poziomie to swiadczy, za ani on ani jego rodzina wcale sie tej Polski nie wyparli.
Tamci mają polskich dziadka albo babcię, Ojgen ma polskich rodziców. To, że mówi po polsku, to żadne osiągnięcie.
Nikt nie mówi, że on się Polski wyparł. Mamy mu za to podziękować? Jak mógł się jej wypierać, będąc urodzonym w Polsce, z Polaków?

"Z szacunkiem do naszego kraju to sie wypowiada wielu obcokrajowcow chocby graczy Wisly - czy to ich upowaznia wszystkich do grania w naszej kadrze ?"
Tak, Paljić do kadry... Obywatelstwo + szacunek, nie tylko to drugie.


Cytat:
Paradoksalne jest to, ze z tych wszystkich wynalazkow z zagranicy najbardziej krytykowane sa kandydatury tych, ktorym akurat z prawnego punktu widzenia nasze obywatelstwo jak najbardziej sie nalezy.
Nikt nie podważa tego, że obywatelstwo im się należy. Czepiacie się bzdetów. Tak, Arboleda i Polanski mają pełne prawo do obywatelstwa.
Rozchodzi się o to, jak Ojgen wypowiadał się o naszym kraju wcześniej.

Weszło:
Cytat:
„PS” dzisiaj najgorszy od kilku dni. Większość stron sportowych poświęcona jest zapowiedzi meczu reprezentacji Polski, ale nic tam szczególnie godnego uwagi – może tylko to, że Arkadiusz Głowacki sugeruje, że nie chce Polanskiego w kadrze. Ale właśnie - on tylko sugeruje, bawi się w niedopowiedzenia. I jest też mała rameczka, że sam Polanski prosi, by nazywać go Polanskim, a nie Polańskim, bo on nie ma „ń” w nazwisku. Na koszulce też „ń” nie będzie. Trzeba przyznać jedno – porusza się ten Ojgen z gracją słonia w składzie porcelany.
No i przyszło mi zmienić podpis, "dzięki", Kubuś...
Odpowiedz cytując