|
Ale to jest tylko jedna strona medalu. Bo gdyby wszyscy mieli pracę, gospodarczo Unia by śmigała, to nie byłoby tych problemów co teraz. Jednak Unia śmigałaby gospodarczo gdyby nie była taka jak obecnie. Takie masło maślane w sumie. Unia mocna gospodarczo? Byłoby to możliwe gdyby była związkiem gospodarczym,a ona jest związkiem politycznym, tylko i wyłącznie. Niestety ale praw ekonomii nikt nie oszuka na dłuższą metę,dlatego unia musi upaść. Bo jest zbudowana wbrew tym prawom, to po pierwsze ale także stoi wbrew, normalnym, między ludzkim stosunkom. Dochodzi do przewartościowania tak wielu rzeczy,że problem z imigrantami wydawać się może marginalnym.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
|