River napisał(a):

A co Rosjanie maja tu do gadania? Mecz jest w Polsce i to polska telewizja decyduje o godzinie.
Gdy np. Rubin Kazan gral w LM to wyjazdowe mecze gral normalnie o 20:45 a w Kazaniu byla wtedy 23:45 (3 godziny roznicy).
Sygnal bedzie produkowac polska tv wiec to ona ustala godzine meczu, Rosjanom co najwyzej moze pojsc na reke ale nie musi.
|
Nie musi, ale jak chce sprzedać sygnał do ruskiej TV po dobrej cenie - to weźmie pod uwagę o jakiej godzinie będzie ten mecz nadawany w ruskiej TV. Prawa telewizyjne to interes - jak ruscy zapłacą kilkadziesiąt tysięcy euro - to polsat ma spłacone koszty produkcji sygnału - czyli dobry interes Polsatu i jak najbardziej wytłumaczalny.
Dlatego też się dziwię, że mogą co poniektórzy się "dziwić" tej 18:00 ;-)