Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3768
Stary 09.08.2011, 15:30
Liga izraelska była w ostatnich latach trochę niedoceniana, ale po sukcesach Hapoelu, czy Maccabi postrzeganie tej ligi w Europie poszło znacząco w górę. Dlatego też wcześniej naprawdę bardzo duża ilość niezłych, czy bardzo dobrych zawodników zostawała w ichszych klubach, co pokazuje choćby przykład Meliksona.

Osobiście uważam, że transfery z tamtej ligi akurat w tym momencie to świetna sprawa, jest to bodaj jedyna liga europejska nierozsprzedana prawie w ogóle na zachód, będąca mniej więcej w naszym rejonie rankinu i zawodnicy, którzy do nas idą nie są przypadkowi. Potwierdzają to konkrety, Izrael już w tegorocznym rankingu może się znaleźć w top 15, czyli jakieś dziewięć pozycji przed naszą ligą. Oczywiście najlepsi z najlepszych z tego kraju poszli do Belgi, Hiszpaniii czy Bundesligi, ale Ci zawodnicy, którzy do nas idą, w większości kręcą się wokół ich pierwszej kadry, a to coś znaczy.
Odpowiedz cytując