To nie chodzi nawet o to, że w Polsce nie ma dobrych piłkarzy. Po prostu gdy Wisła zgłasza się po zawodnika z któregoś z polskich klubów, padają kosmiczne kwoty, nieadekwatne do umiejętności tych zawodników, o czym niejednokrotnie wspominał Valckx. W takiej sytuacji rozsądniej jest poszukać lepszych, a zarazem tańszych zawodników za granicą. Póki są wyniki mi to nie przeszkadza.
A co do tego, że Garguła czy Boguski nie dostają szans - może jest to spowodowane tym jak prezentują się na treningach? Nie wyobrażam sobie jednak, aby taki Boguski, który ma problemy z przyjęciem najprostszej piłki, mógł wygrać rywalizację o pierwszy skład z Małeckim, Ilievem czy Kirmem.