|
Po następnym sezonie Polska będzie miała realne szanse na wskoczenie do pierwszej "15" ale w ciągu tych dwóch sezonów musimy odrobić niemal 3 pkt do Szwajcarii
Sam awans Wisły do LM pozwoli mam odrobić 1 pkt do Cypru a co najważniejsze nie oddali nas od Chorwacji ( tylko Dinamo jeszcze gra ) Białorusi (tylko BATE jeszcze gra ) i Izrael nawet jeżeli awansują do LM
Gorzej jest w kwesti Szwajcarii Basel Faza grupowa LM, Zurich co najmniej Faza grupowa LE i 3 drużyny w Play Off LE Jedynie pocieszenie to że pkt Szwajcarii dzielone są na 5 drużyn a nie na 4
Najbardziej powinny nas interesować kraje z miejsc od 15 do 21 w tegorocznych rozgrywkach aby nam nie odskoczyły ponieważ obrobienie ponad 3 pkt w jednym sezonie to praktycznie niemożliwe a systematyczne zdobywanie pkt przez polskie kluby przybliżą nas w awansie w rankingu.
15 miejsce w rankingu
2008 - 25.750 pkt
2009 - 25.250 pkt
2010 - 27.350 pkt
2011 - 25.141 pkt
Żeby spokojnie myśleć o 15 miejscu to trzeba mieć ponad 25.000 pkt w rankingu czyli zdobywać ponad 5.000 pkt na sezon
|